HiFi & Professional Audio Forum  

Proba novih Stilova

U vezi rada svih foruma

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Proba novih Stilova

Post by sn » 29 Mar 2014, 14:45

- Malo cu probati ovih dana neke nove stilove i njihove mogucnosti, kao sto je koriscenje Google web fontova, mogucnost automatskog prilagodjavanja mobilnim uredjajima, i jos neke opcije.. :slus

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Proba novih Stilova

Post by prophet » 31 Mar 2014, 01:50

Lepo ovo izgleda samo malo da se naviknem. =D>

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 31 Mar 2014, 09:09

Moracemo svi da se naviknemo, posto sam pored vise tema izabrao ovu. Razlog za promenu teme (osim novog dizajna) je njena prilagodljivost prema vecini uredjaja, sto je sa starom temom bilo nemoguce jer je bila uglavnom samo za desktop prikaz. Tu su jos neke prednosti kao sto je brzina, kompatibilnost, web fontovi, meni sa leve strane, itd. Bitna stvar kod placenih tema je da postoji i stalna podrska za njih.
Druga stvar koja je uticala na promenu je statistika; naime broj gostiju i clanova koji pristupaju sa mobilnih uredjaja je porastao na 6-8% (i dalje raste) od ukupnog pristupa forumu, uglavnom smartovi i tableti.
Mozda bi u pocetku glavna zamerka bila na suzenju srednjeg, glavnog dela foruma, ali cemo se naviknuti na tu neminovnost.
Vremenom ce biti jos nekih korekcija i dodataka, ali polako, da se naviknemo prvo na ovo.

:mr

Operater
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Operater » 31 Mar 2014, 10:04

:) ako nista drugo, povecana je preglednost

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 31 Mar 2014, 10:20

..ne mozes svakom ugoditi; komsija me pitao jel' ovo sad deo Office paketa? :D

Operater
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Operater » 31 Mar 2014, 10:37

sto se mene tice jeste, cim udjem u "office" otvorim audiohard :)

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 31 Mar 2014, 11:26

Operater wrote:sto se mene tice jeste, cim udjem u "office" otvorim audiohard :)
:good

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 31 Mar 2014, 13:03

Lepo izgleda ovaj novi stil. Malo sam pregledao razlicite teme i deluje sasvim pregledno.

Jedina primedba je slika u pozadini B&W zvucnika ... kao da je rezolucija fotke mala, barem se tako vidi na mom monitoru od 20" na 1689x1050.
:)

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 31 Mar 2014, 14:01

Jos malo losije se vidi na 24''. Autor teme je predvideo da to bude mala slika (588 X 314 ppi) koja se razvuce sama po potrebi za odgovarajucu dijagonalu, i samim tim izgubi na ostrini. Ova slika je u pozadini i nije kritican njen kvalitet/izgled, cak je originalna slika bila jos zamucenija, jer se tako stavlja akcenat na prednji plan, a takodje je bitno i zbog brzeg ucitavanja (ima samo 20Kb) i prilagodjavanja razlicitim uredjajima.

Operater
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Operater » 31 Mar 2014, 15:03

ali zato, na (skromnom) smart telefonu, prikaz je odlican!
Alcatel Smart Pro 2

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 01 Apr 2014, 22:08

Probao sam na nekoliko telefona, uglavnom samsung varijante, i radi odlicno.
Pozadinsku sliku sam ipak 'zamutio' jer se bolje forum istice, manje je 'nazubljena' a i nesto je manja po velicini pa se brze ucitava.

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 06 Apr 2014, 16:37

Prvo sam išao provjeravati adresu, da slučajno nisam upisao pogrešnu.
Druga reakcija je bila tužan osjećaj, misleći da foruma više nema.
Treća reakcija je bila psovka, jer sam shvatio da se promijenio izgled.
Pa onda razmišljanje da se zabunom nije maknuta prvoaprilska zezancija.
Sad se polako navikavam.

Broj mobilnih pristupanja je možda malo manji, jer imam portable preglednik, pa uvijek kad dođem onda me automatski prebaci na mob način rada.

Nadam se da neće zbog toga kvaliteta zvuka pasti na lošu mp3 razinu, kakva se inače sluša na pokretnim računalima.

Ah, vrijeme je da se premjestim u teme vezane za ovaj forum...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 06 Apr 2014, 21:34

:)
Verovatno je dobar deo korisnika & clanova slicno odreagovao, hvala na iskrenosti. Navikavanje na nesto novo je uvek pomalo problem, makar to bilo i na bolje, sto je nadam se i u ovom slucaju. Neki trendovi se kad-tad moraju poceti pratiti, jer u suprotnom dodje momenat kad i vas (nas) vise ne mogu pratiti.

Pristupanje mobilnom uredjaju prvo identifikuje sam uredjaj (imam statistiku po modelima telefona i tableta) a ekran tj rezolucija mu je manje bitna.

Kvalitet zvuka i slike ne menja uopste, samo drugacije prilagodi (formatira) stranu prema tipu uredjaja i ekranu.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 06 Apr 2014, 22:40

Već smo navikli (skoro svuda) da se daje prednost mobile-nim korisnicima i da ćemo na kraju čitati (iako je čitanje na, recimo, 27" monitor-u) kao kroz ključaonicu... ;)
Nastranu šalu na stranu, možda je dobro dati mogućnost izbora...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 06 Apr 2014, 23:27

Mislim da izgled foruma po sistemu koliki ekran - toliki forum, vise nema smisla. Licno, presavsi na dijagonalu od 24'' mi je pocelo smetati putovanje misem od kraja do kraja, a veliki deo negde izmedju zvrji prazan. Mogao sam fiksirati sirinu stare teme, ali je to i dalje bila samo desktop tema, sa nekim svojim drugim manama.
Ova responsive tema je vrlo prilagodljiva i za mobilne uredjaje koje ne mozemo izbeci i kojih je sve vise, a cilj nam je da se svuda dobro vidimo. Jeste malo suzen prostor za desktop, ali kad vec mogu tako da rade mnogo veci socijalisti od nas kao sto su Twitter i Zakenberg, onda cemo valjda i mi moci.
Dosta manje nekih elemenata je uprostilo izgled i poboljsalo ucitavanje sto je takodje jedna od prednosti. Uostalom, vreme ce sve pokazati.. :-({|=

Post Reply