HiFi & Professional Audio Forum  

Trazimo pomoc clanova i gostiju Foruma

U vezi rada svih foruma
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Trazimo pomoc clanova i gostiju Foruma

Post by sdanicic » 17 Sep 2008, 16:19

Postovani clanovi i gosti foruma,

u cilju poboljsanja kvaliteta kao i povecanja broja poseta forumu, zeleli bih da cujemo vase misljenje o tome koliko ste zadovoljni organizacijom samog foruma.

Ovim pre svega mislimo na vreme koje u proseku potrosite kada zelite da pronadjete neku informaciju na forumu, odnosno kada treba da se odlucite u kojoj od "soba" foruma ili podforuma cete da otvorite novu temu za diskusiju.

Takodje nas interesuje da li na forum dolazite tako sto sa liste koju vam generise neki od internet pretrazivaca sa rezultatima upita za trazeni pojam (kljucnu rec), klikente na referencu (rezultat) koja predstavlja link ka forumu ili dolazite direktno kucanjem web adrese http://www.audiohard.com/phpBB3/index.php

Da li pretrazivanje na samom forumu obavljate direktno (tj. listanjem tema unutar diskusionih "soba" dok ne nadjete ono sto vas interesuje) ili koriscenjem opcije "Search" u gornjem desnom uglu na naslovnoj strani, odnosno opcije "Search this fourm" kada udjete u neku od diskusionih "soba")?

Slobodno iznesite sve vase predloge, javno ili putem privatnih poruka (gosti ce morati da se registruju ako zele da ostave komentar), sa ciljem da nam pomognete da forum ucinimo pre svega transparentnijim i jednostavnijim za koriscenje (u smislu otvaranja novih tema i pronalazenja vec objavljenih informacija).

Kao rezultat toga nadajamo se daljem povecanju broja posetilaca, poboljsanju kvaliteta diskusije, kao i povecanju broja tema. Naravno u "razmatranje" ce se pre svega uzeti predlozi vecine.

Hvala unapred,
Nebojsa (sn) i Sasa (sdanicic)

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Trazimo pomoc clanova i gostiju Foruma

Post by first » 17 Sep 2008, 17:09

Kao neko ko pozdravlja ovu inicijativu, mislim da se organizacija može zaista bolje napraviti, ali pre nego što dopišem svoje predloge
kopiraću ono što je član foruma Notax ovde napisao još u Maju 2006. a sa čime se zaista slažem
Notax wrote:Ja bih imao predloge za izmene naziva soba.
Ono što bih prvo promenio je naziv Audio-generalno u Audio komponente.
I Audio-DIY u Samogradnja. Po meni je naziv Samogradnja primereniji i univerzalniji od DIY. Obuhvata više aspekata.
Audio-generalno mi je previše uopšen, kao da obuhvata pola foruma.

Nadam se da će i drugi učestvovati u predlozima. Ne samo za nazive soba, već i za tzv. split (rastavljanje jedne na dve ili više) or merge (spajanje dve ili više u jednu) soba. To bi bilo nešto kao optimatizacija broja i naziva soba na forumu.
Evo i linka ka tom postu.....
http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtopic.php?f=8&t=73

Moja razmišljanja idu u ovom pravcu,...

Audio-generalno - mislim da bi mnogo jasnija odrednica bila Stereo Hi-Fi audio čime se jasnije
definiše šta je i koja je ciljna grupa potencijalnih tema, sa trenutnim nazivom niko neće pogrešiti šta
god da napiše ovde pa čak da se pojavi i tema o mp3 plejerima.

Audio-DIY bi makar trebalo dopuniti sa odrednicom samogradnja i koliko god to izgledalo nepotrebno verujte da ima mnogo onih kojima DIY ništa ne govori.

Ostali Audio sistemi - toliko široko a ništa konkretno, na ovom mestu bi svakako trebala da postoji
soba pod nazivom Home Theatre ili Kućni bioskop ili Višekanalni audio ali ovakav podforum bi morao da
postoji na naslovnoj strani koliko god da se čini da to nije audiofilski.

Razno - dopuniti u produžetku sa off-topic

Otvoriti novu sobu pod nazivom TV Paneli, projektori, HD i SD video (u okviru ovog podforuma bi
se mogla prebaciti lepljiva tema DVD-video kao i Blu-ray.

Sve ovo gore navedeno možda postaje manji problem posle dužeg vremena provedenog na forumu i kada se mnoge stvari
podsvesno već zapamte gde se nalaze, ali mislim da bi u ovakvim slučajevima to trebalo ostaviti po strani i da bi i starim
a i novim članovima sve trebalo da bude jasno već iz naslovne strane foruma koja bi po mom mišljenju morala da
bude nedvosmislena odrednica sa kojom temom u koji pod-forum, a ne kao do sada da se neka tema može smestiti
na 3-4 različita podforuma i da ni u jednom slučaju na pogrešite.To onima koji bi želeli da prate ili učestvuju u tačno
određenim diskusijama (recimo Vintage uređaji) komplikuje stvar i ne zna gde da ih traži da li u
Audio-generalno, Analogne komponente ili u Ostali Audio sistemi. :roll: :?:

Nadam se da sam bar malo uspeo da pojasnim gde po mom mišljenju nešto škripi :oops

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 17 Sep 2008, 20:34

Ja imam zabiljezen link pa tako i dodjem.

Reklame me nerviraju :mrgreen:

Prijedlog za strukturu:

*HiFi Forum: sa podstrukturom
-HiFi diskusija
-Novosti
-Muzika
-Reportaze
Testovi i Recenzije
-Sistemi Clanova

*HiFi Specialni interesi
-Tehnika i DIY
-Vinyl
-Akustika

*Prodaja
-Prodavci (ovdje bi oglasavali oni koji se time komercijalno bave i zele oglasavati stvari iz prodavnica)
-Prodaja
-Kupovina
-Mijenjanje

*Ostalo
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 21 Sep 2008, 23:10

Meni se forum jako sporo otvara. Gotovo da je iritirajuće. Također mislim da ima puno previše soba. Kada bi bilo nekoliko tisuća članova to bi bilo OK, ali ovako je nepotrebno.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 22 Sep 2008, 15:51

dioklecijan wrote:Meni se forum jako sporo otvara. Gotovo da je iritirajuće.
Ovo je istina i to je verovatno problem hostinga, a biće sve izraženiji povećanjem broja članova kao i postova
odnosno povećanjem baze pa će ranije ili kasnije i ovo morati da dođe na red.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 22 Sep 2008, 16:15

Pricao sam sa sn-om vec par puta na ovu temu - cinjenica je da nakon "pada" baze i servera pre par nedelja, ceo sistem nikako da se vrati u normalu. A da je radio k'o metak do tada, to stoji :)

Skoro cele prosle nedelje, pa i danas, nemam problema da mi se otvore pojedine strane kao sto je bio slucaj do pred prosli vikend, ali se i dalje stranice na momente veoma sporo otvaraju. Ja sam kod Telekoma na adsl-u, probao sam sinoc i preko kablovkog od strane SBB-a, ista prica.

Koliko ja znam, nas hosting je kod jednog od najpouzdanijih ISP-ova u Americi, ali ocigledno je izvesni porblemi postoje. Ne branim nikoga, ne izvinjavam se nikome, samo molim za strpljenje da vidimo o cemu se radi.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 26 Sep 2008, 19:52

Unesene su neke izmene i dopune naslova foruma, na predlog nasih cenjenih clanova, s tim da ce ostale izmene/dopune biti ubacene naknadno po potrebi i povecanju broja postova i posetilaca.
Sto se tice sporije brzine pristupa i ucitavanju foruma reklamirao sam to tehnickom osoblju web hosta i oni su rekli da Forum u Americi radi odlicno - :D . Sala, ali delom ima i istine; jedan deo problema je izgleda i u povremeno losim vezama sa evropom, kao i problem domace konkurencije na sta ja normalno ne mogu da uticem. Sto se tice tehnickih uslova hosta kao sto je broj korisnika, velicine MySQL baze, kolicine podataka - za to ne morate uopste brinuti, tehnicki uslovi za ovaj forum su maksimalni i to mozete videti ovde (Business Plus paket): ixwebhosting
:mr

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 26 Sep 2008, 20:03

Ovdje, u Skandinaviji, ide sporo, ponekad uzasno sporo. Moja linija je cesto kontrolisana i funkcionise kako treba, brzina mi je 10 Mbit/s u oba smjera.

Veze sa Amrikom funkcionisu bez problema.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 26 Sep 2008, 20:36

meni je ok za sada , mogli bi da se promene nazivi soba u to sto je rekao first, nije losa ideja i da se izbace neke nepotrebne jer nema jos dovoljno clanova. Bilo bi lepo da se pozovu prijatelji sa drugih foruma da napravimo ovde zurku ..
Sa brzinom nemam problema, kao i drugi sajtovi...

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 27 Sep 2008, 13:30

Kao sto sete verovatno primetili SN je uradio "redizajn" foruma prema nekim od vasih sugestija - naravno kao i u svemu u zivotu, uvek ima mesta za unapredjenje, ali konkretno to pre svega zavisi kako ce forum razvijati - brojacano i po raznolikosti tema.

Licno sto ze tice brzine pristupa i brzine logovanja od srede nemam vise problema koji su bili nekoliko dana pre toga.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 27 Sep 2008, 14:13

sdanicic wrote:Kao sto sete verovatno primetili SN je uradio "redizajn" foruma prema nekim od vasih sugestija - naravno kao i u svemu u zivotu, uvek ima mesta za unapredjenje, ali konkretno to pre svega zavisi kako ce forum razvijati - brojacano i po raznolikosti tema.
Hej, ovo već bolje izgleda :good :yes , ali ajmo još samo malo,...
DVD-video - dopuniti sa izdanja, ovako asocira na uređaje, a možda bi čak ceo taj podforum trebalo premestiti kao
lepljivu temu u Višekanalni Audio - Home theater

Nešto slično bi trebalo uraditi i sa podforumom Komentari, možda dopuniti sa muzičkih izdanja

Humor - ovaj podforum bi ceo trebalo premestiti takođe kao lepljivu temu u Razno - Off topic, mislim da mu
je tu pravo mesto, a ovako samo bespotrebno zauzima mesto na naslovnoj strani.

To bi bilo to, u svakom slučaju već sada je sve malo preglednije, a uz ove sitnice čini mi se da bi bilo još bolje. :gjob

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 27 Sep 2008, 15:24

first wrote: Humor - ovaj podforum bi ceo trebalo premestiti takođe kao lepljivu temu u Razno - Off topic, mislim da mu
je tu pravo mesto, a ovako samo bespotrebno zauzima mesto na naslovnoj strani.
Ne mogu da verujem, ovo je bilo brže od zvuka, :shock: .... =D>

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 29 Sep 2008, 16:32

Danas sa posla uzasno sporo i ovo na kraju:

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111 [2013]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
Image Made in SFRJ
KokBok

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 29 Sep 2008, 16:35

Ne bi bilo lose da su clanovi koji su prodavci ili vlasnici prodavnica i slicno budu nekako "oznaceni" ... da se zna pri diskusijama.

Da se izbjegnu preporuke iz (mogucih) pogresnih namjera.
Image Made in SFRJ
KokBok

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 06 Oct 2008, 21:05

Predlozio bih da administrator u profilu postavi polje Location kao obavezno ( da stavi zvezdicu). Ili bih zamolio sve clanove da ga popune. To je posebno korisno kod malih oglasa a i uopste.
Beogradski toponimi su interesantni ali sta bi nekom znacilo da mi Nislije stavljamo npr Durlan, Ledena stena , Brzi Brod i sl? Da li bi to nekom van Nisa ista znacilo?

Post Reply