HiFi & Professional Audio Forum  

Electrocompaniet ECD1 DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Electrocompaniet ECD1 DAC

Post by dioklecijan » 19 Sep 2009, 08:11

Eto zato i pitam, jer sam ja s tim čikom :) u zadnjih mjesec dana tri puta bio na kavi, a ništa mi nije spomenuo. A koliko priča i hvali svoje brandove, pravo čudo. A ništa, slijedeći put ću ga pitati.

BTW sa onog April music tj Stello sitea napadaju virusi, zato oprez!!!!!!
Last edited by dioklecijan on 19 Sep 2009, 09:42, edited 1 time in total.

Topic author
borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 19 Sep 2009, 09:04

Evo, da ne bude da sam "audiofilski elitista" kako me je ninja krsti, brisem svoj post i napustam forum, pa vi dalje audiofilski napadajte nekog i dalje koga ne poznajete i popljujte mu sve od misli i stavova do sistema, kako lupeta,kako je nepovezan i sl.
Hvala svima koji su pomogli i sve naj!
:mr
Last edited by borjan on 19 Sep 2009, 09:32, edited 2 times in total.
KARAN KA180I+PASS BABELFISH+DAYENS TVC PREAMP+MYTH LDR LIGHTSPEED PREAMP+PRIMARE CD 31 UPG.+MF X-RAY V3+DAYENS CLASSIC TRIO SE+DAYENS FLAT(MUNDORF)HPOCC AG ZV.KABLOVI+DAYENS IV VIVO Ag INTERKONEKTI+PEERLESS MONITORI(HDS164,XT25)+OYAIDE TUNAMI NIGO+P/C 037

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Sep 2009, 09:16

Moram da priznam da Vule zna da pogodi, samo jos da pocne da pise sa vecom nijansom kulture, mnogo bi ga lakse i drugi svarili.

Meni je samo zalosno ova pojava neke vrste audiofilskog elitizma (snobizma).

dioklecijan, je li mislis na onaj CA DACMagic?
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 19 Sep 2009, 09:23

...
Last edited by borjan on 19 Sep 2009, 09:30, edited 1 time in total.
KARAN KA180I+PASS BABELFISH+DAYENS TVC PREAMP+MYTH LDR LIGHTSPEED PREAMP+PRIMARE CD 31 UPG.+MF X-RAY V3+DAYENS CLASSIC TRIO SE+DAYENS FLAT(MUNDORF)HPOCC AG ZV.KABLOVI+DAYENS IV VIVO Ag INTERKONEKTI+PEERLESS MONITORI(HDS164,XT25)+OYAIDE TUNAMI NIGO+P/C 037

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 19 Sep 2009, 09:29

ninja wrote:Moram da priznam da Vule zna da pogodi, samo jos da pocne da pise sa vecom nijansom kulture, mnogo bi ga lakse i drugi svarili.

Meni je samo zalosno ova pojava neke vrste audiofilskog elitizma (snobizma).

dioklecijan, je li mislis na onaj CA DACMagic?

Da na taj. Interesantno je i to što ima tri dig. filtera koji bi trebali oponašati ono što se radi u pravom mastreingu (linear phase, minimum phase i step) odnosno kako se on razvijao s vremenom. Evo malo za proučavanje o čemu se tu radi: http://www.voxengo.com/product/r8brainpro/

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 19 Sep 2009, 09:35

borjan wrote:Evo, da ne bude da sam "audiofilski elitista" kako me je ninja krsti, brisem svoj post i napustam forum, pa vi dalje audiofilski napadajte nekog i dalje koga ne poznajete i popljujte mu sve od misli i stavova do sistema, kako lupeta,kako je nepovezan i sl.
Hvala svima koji su pomogli i sve naj!
:mr
Previše primaš srcu. Aj se skuliraj inače ćeš dobit čir na želucu. Od kritike ne možeš postat gluplji već samo pametniji i iskusniji. Nisi malo dijete pa da od bijesa porazbacaš igračke......

Topic author
borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 19 Sep 2009, 09:47

@Dio,

Jesi i nisi u pravu. Prvo, nisam malo dete, drugo-kritike koje su dobronamerne i koje uputi neko ko te poznaje i zna kako stoje stvari uvek su dobrodosle.
Ovde je sve ispalo pogresno. Prvo su me pljuvali sto hocu dac,onda su me pljuvali sto nemam gramofon u sistemu, pa su me onda pljuvali sto sam rekao da ima ljudi koji i na gramofonu preskacu pesme i cak se malo i nasalio.
Sad me pljuju da sam nepovezan i to isti oni koji su temu pretvorili u chat diskusiju i caskanje. I na kraju ispade da sam elitista kako me je eto ninja krstio jer sam spomenuo samo da se celog zivota bavim muzikom i da je muzika moj zivot kao i da je stvaram i da nisma audiofil nego obozavalac muzike. Da ne spominjemo razgovor tipa lupetash i sl.
JA nisma p.... To znaju svi koji me dobro poznaju. O svakom clanu ovde pa i o meni mogu da se napisu tomovi, ali ja nisam u tom fazonu. I zato sam kulirao, kulirao, ali sam umesto diskusije naishao na vredjanje. I onda nema vracanja-ili ces da iskulirash i da se povucesh ili ces da napadash. Ja ne zelim da napadam i da napravi haos,i zato zelim da iskuliram.
A naivan jesam, jer sam naivno ocekivao da ce tema prerasti u savete i prave polemike a ne u to ko bolje zna da slusha ploce i ko je veci audiofil.
I sta ce meni sve to? Da me vredja neko ko me ne poznaje i lepi mi epitete? Ne, hvala...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Sep 2009, 09:57

Ej ljudi, nemate pojma koliko ste bili svi skupa dobri u ovoj temi koja je u jednom trenutku postala toliko komplikovana za diskusiju da sam ja ostao bez reci kako se ista nastavila razvijati.

Da budem iskren ocekivao sam da ce da pocne da trese-lupa-udara na sve strane od razlicitih misljenja i stila diskusije, ali srecom nije. A sad sto je pala po neka rec, recenica, kvalifikacija koja se nekima od vas (ukljucujuci i admina) nije svidela - pa msilim da je sve to u okviru prihvatljivog rizika kakav ovakav nacin komunikacije nosi sa sobom :)

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 19 Sep 2009, 12:19

Jedno pitanje:
ProJect USB -BOX.
Da li se dobija nešto ako se iskoristi Y-cable kojim se gore pomenuti priključuje na dva USB port-a i time (tako me ubeđuju) dobije "jače" napajanje gore pomenutog a time i kvalitet ... ?
Meni, kao matematičaru, i kao electro-amateur-u to i ima i nema smisla pa da, umesto da se borim sam sa sobom, pitam poznavaoce. Jeste, probao sam, ali nisam siguran da li (ne )čujem razliku ili ubeđujem sebe da (ne )čujem razliku.
Unapred hvala ...
(Vidim da sam upao u sred neke sasvim druge rasprave i na tome se izvinjavam, pitaću neki drugi put kada ne budete zauzeti važnijim stvarima ...)
Last edited by zika on 19 Sep 2009, 15:20, edited 1 time in total.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Sep 2009, 13:13

borjane, sto se palis tako lako. Procitaj svoje postove od pocetka pa ces da vidis da tu ima svega a najmanje o DACovima.... a mislim da ti je first odmah napisao ono jedino sta trebas da uradis.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

crni

Post by crni » 19 Sep 2009, 13:20

dioklecijan wrote:Ma gle, s tobom je stvarno mučno bilo što raspravljati. Uživaj u svom svijetu i budi pozdravljen. Natakni još pet lampi iz prošlog tisućljeća, a ako ti i to ne pomogne prebaci ćebe preko zvučnika i imat ćeš "analogni zvuk".

Inače, samo za tvoju informaciju još od 2000.g svaki imalo ozbiljniji producent snima u 24/96 rezoluciji. Čak i džepni snimači to vrlo uspješno rade. Najobičniji diktafoni.
:? :o
sta ti bi!?
ustao na levu nogu?
jeo bunike?
nije ti se digo?
samo sam ti dao primer albuma koje posedujem...ne znam sta hoces.
ako ti je mucno-setaj...imate svoj forum.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Sep 2009, 13:24

crni, je li i ja trebam na "moj" forum :?:
Image Made in SFRJ
KokBok

crni

Post by crni » 19 Sep 2009, 13:36

ja mu lepo odgovorim i dam mu primer a on se istresa
zato mu preporucujem domace forume za istresanje
a ti? ko si ti? japanac? :lol:

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 19 Sep 2009, 13:47

Faca si. Nema te zemlja.
U mom selu kažu kada ne možeš pobijediti ti se pridruži.
Evo ja uzimam isti avatar kao ti da i na taj način iskažem poštovanje i dodvorim se u tvom forumu.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 19 Sep 2009, 13:48

crni wrote:
dioklecijan wrote:Ma gle, s tobom je stvarno mučno bilo što raspravljati. Uživaj u svom svijetu i budi pozdravljen. Natakni još pet lampi iz prošlog tisućljeća, a ako ti i to ne pomogne prebaci ćebe preko zvučnika i imat ćeš "analogni zvuk".

Inače, samo za tvoju informaciju još od 2000.g svaki imalo ozbiljniji producent snima u 24/96 rezoluciji. Čak i džepni snimači to vrlo uspješno rade. Najobičniji diktafoni.
:? :o
sta ti bi!?
ustao na levu nogu?
jeo bunike?
nije ti se digo?
samo sam ti dao primer albuma koje posedujem...ne znam sta hoces.
ako ti je mucno-setaj...imate svoj forum.
A od kad su to forumi regionalni i od kad si ti ovde nadležan da verifikuješ ko je poželjan ili ne na ovom forumu, pogotovo na takav drzak način.

Post Reply