HiFi & Professional Audio Forum
Audiohard /fb  -  Foto Gallery  -  Alternate links for forum: audiohard.us , forum.audiohard.us

Bladelius Embla

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Bladelius Embla

Post by DejanM » 09 Feb 2015, 11:18

Pa Embla mi je bila zakacena Network kablom za router. Kupio sam njihovu kontrolnu App za iPad i njome upravljao Emblom. Samo sa tom App je bilo moguce koristiti neke network funkcije. Na primer pustanje muzike sa DLNA servera instaliranog na MAC Miniju. Ali sve to je radilo vrlo nestabilno i traljavo tako da sam na kraju, kada sam se uverio da nikakvih novih update-a nece biti, a i ta App nije updateovana za nove verzije iOSa, onda sam jednostavno sklonio network kabl. A ta App me je pre par godina kostala 150 eura. Bacene pare .. ako mene pitas ...

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 09 Feb 2015, 11:27

Da, to sam pročitao i po ostalim forumima da su se proslavili aplikacijom. ;)
Kod mene radi primarno kao player s USBa, DAC i sve rijeđe kao ripper za cdove. To radi predobro.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Feb 2015, 11:44

Sta je jos lose kod Emble: taj USB ulaz kojim se povezuje comp (ne disk) na nju. To je neki stari chip unutra koji podrzava samo 16/48. Mozda je moja Embla previse stara ... ali to bas nije jaca strana Emble. Zato sam morao da stavim USB/Coax konvertor izmedju Mac Minija i Emble, da bih dobio zvuk kakav treba.

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 09 Feb 2015, 11:49

Ja sam to doslovno samo probao, ali mislim da je bilo nešto/96, ne sjećam se trenutačno jer je bilo prije x godina. Osim te probe nisam se dalje zabavljao jer mi pc audio nije nikako interesantan.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 20 Feb 2015, 10:13

Evo mene,

Radi super svira svaki dan uzivam :D

Pozz

p.s. nismo se citali odavno, pa nadam se da ste u dobrom zdravlju i raspolozenju,
Veliki pozdrav svima. :yahoo

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 20 Feb 2015, 13:28

Jes, i moja je stalno u pogonu. Nedavno sam se počastio zvučnicima od Gershmana, sve je spojeno na Unison Research Unico DM i PRE kombinaciju i to radi samo tako... :)
Milina!

Saigon
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Saigon » 14 Oct 2015, 23:46

Evo i ja sam jos tu, Embla jos uvek svira i jako sam zadovoljan, ne znam sta bih drugo uzeo iskreno. Jedino mi je zao sto se sw vise ne azurira.. Bas sam planirao ovih dana da ih pingujem na tu temu... Uglavnom koristim eksterni hdd, hires zika, milina :)..
I da, jos nisam koristio njen preamp.. mada i to planiram :)

Pozdrav svima...

Post Reply