HiFi & Professional Audio Forum  

Polovno pojacalo oko 100evra

Kupovina uredjaja, komponenata.. | #kupujem

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Polovno pojacalo oko 100evra

Post by DejanM » 27 Oct 2010, 08:34

Ovo je tacno. Postoje dobri designi starijih uredjaja koji provereno dobro sviraju. Neke od tih topologija su unapredjene razvojem tehnologije i poboljsanjima nastalim kao posledica iskustva/ucenja ali su neke ostale prakticno nepromenjene. One se i danas koriste samo obicno malo prepakovane. Jedino sto treba voditi racuna jeste cinjenica da je tako stare uredjaje potrebno malo osveziti. Nekad i malo vise ...

Mozda ne bi bilo lose kada bi Dioklecijan, sn i ostali otvorili poseban post na temu: stari uredjaji sa dobrim designom - znaci uredjaji koje bi vredelo pojuriti polovne a onda ih uz izvesne modifikacije i osvezenja uciniti vise nego kompetitivnim u poredjenju sa novim spravama ? Pri tome mislim vise na kvalitet informacije nego na puko nabrajanje dobrih uredjaja ... znaci uredjaj, sema, modifikacije koje treba uraditi, licna iskustva sa tom spravom, itd. Dovoljno bi bilo imati u tom postu 5-6 uredjaja dobro predstavljenih ...

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 27 Oct 2010, 10:39

dioklecijan wrote:Ako naletiš na kakav Audiolab8000, kupuj odmah.
http://www.kupujemprodajem.com/audiolab ... _id=136667

Topic author
Djordje
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Djordje » 28 Oct 2010, 21:22

Covek trazi 700 evra. Za taj audiolab.

Primetio sam da kod nas dosta ima, ili mi se cini, harman kardon mada uglavnom resiveri.
Na koje hk uredjaje obratiti paznju:
http://www.kupujemprodajem.com/search.p ... Tra%C5%BEi

Takodje me interesuju technics pojacala jer o njima nisam cuo apsolutno nista a ima po oglasima puno starih modela. E sad dal je preprodaja polovnih iz inostranstva ili ne, ne znam.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 Oct 2010, 07:09

Stari modeli HK koji su dobro svirali su HK 1400 ili slabija varijanta HK 1200. To su bila fina pojacala .... Od Technicsa mogu da ti preporucim model sa pocetka 90-tih: SUA-900 MK2. To je odlicno pojacalo u tom rangu uredjaja (pandan Audiolab 8000 integralcu).

sTOLE
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by sTOLE » 29 Oct 2010, 20:42

Ja sam od low hi-fi imao marantz pm63, neki denon i neku yamahu (rdx293, tako nesto, mene te oznake ne zanimaju)
Sada imam sansuia aug11x i revox-a a50 (imam pa im znam oznake)...

Marantz je bio solidan do los, nije imao ni jednu deonicu koja se mogla istaci, imao je bledjunjav bas, bledunjave srednje i neupadljive visoke...(nikad pipnut nije, potpuno ispravan)
Denon je imao daleko bolji, snazniji, kontrolisaniji bas, solidne srednje tonove i dobre visoke...
Yamaha nesto slicno...

Sta ja znam, to sto ti trazis je ravno preko 1k cvaraka, a ne 100e...
Za to ti ne treba samo pojacalo, nego kompletna sinergija sistema i sa kvalitetnim zvucnicima i sobom pre svega...

Ja kad bi prodavao mog Revox-a cena bi bila oko 100e, samo sto jos uvek ne zelim da ga prodajem, ali eto, on je jedan od ozbiljnijih pojacala, zvuk je autentican ,ali nije da obara sa nogu...

Ako zaista kupujes za 100e, a odlucis se za novije generacije onda mislim da ti je Denon najbolja opcija...
Slusao sam jos neke yamahe, kenwood i tako to, mislim da je denon najbollja opcija...
Ali nemoj da ocekujes to sto si napisao, ili ako tebi ne treba bog zna kakav kvalitet da te uzbudi :wink
Last edited by sTOLE on 29 Oct 2010, 21:35, edited 1 time in total.
postojim i kao bobica ;)

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 29 Oct 2010, 20:55

sTOLE =D>
Sinergija je glavna. Zato sam i preporucio slusanje i slusanje islusanje da se nekako proadjes. Kvalitet koji trasis mislim da nema za te pare new, samo neki second hand ako umes da proberes.

Post Reply