HiFi & Professional Audio Forum  

Sta se slusa

Izbor muzike koju slušaju članovi
Post Reply

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Sta se slusa

Post by ninja » 11 Sep 2008, 21:03

Popularna tema na mnogim forumima koja moze da dadne inspiraciju. :cafe
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Re: Sta se slusa

Post by ninja » 11 Sep 2008, 21:08

Cetvorostruki album (LP) sa soundtrackom iz isto imenog filma o Bob Dylanu. Vrlo zanimljive interpretacije Dylanovih pjesama sa mnogim zanimljivim pjevacima.

Sada moram da pogledam i film.

Image
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 12 Sep 2008, 00:00

Herbie Hancock - "River - The Joni Letters ", dobitnik ovogodisnjeg Gremija u apsolutnoj (tj. pop-rok) kategoriji, sto je vrlo neuobicajeno jer je ovo ipak pre svega jazz ploca.

Slicna situacija je bila i pre par godina sa albumom Norah Jones, ali cini se da je ona ipak bila vise pop-rock, pa je mogla da prodje. Deset numera koje su svojevrsni "Tribute to Joni Mitchell", 8 numera su njene, po jedna od W. Shortera i D. Ellingtona. Pevaju Norah Jones, Tina Turner, Corinne Bailey Rae, Luciana Souza, Leonard Cohen i Joni Mitchell.

Ideja za album inace potekla od osobe iz Verve records, koja je inace osmislila i vrlo uspesnu ediciju "Verve Remixed".
Attachments
hh_river.jpg
hh_river.jpg (45.78 KiB) Viewed 3607 times
hh_river.jpg
hh_river.jpg (45.78 KiB) Viewed 3607 times

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Sep 2008, 12:29

David Sanborn - Here and Gone
posle 3 godine evo njegovog novog albuma, veoma dobro, možda nije baš na nivou prethodnog (Closer) ali je vrlo blizu, ili
možda traži ipak više preslušavanja za neki konačan utisak.U savkom slučaju vredno kupovine. 8) :yes
Attachments
David Sanborn_HandG.jpg
David Sanborn_HandG.jpg (13.37 KiB) Viewed 3576 times
David Sanborn_HandG.jpg
David Sanborn_HandG.jpg (13.37 KiB) Viewed 3576 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 13 Sep 2008, 09:26

Zadnja dva CDa koja sam kupio jesu:

- E.S.T. Tuesday Wonderland - odlican album ovog svedskog tria. Ploca prepuna zestine i lirike uz sjajne i melodicne klavirske deonice.
- Miles and Coltrane Quintet Live - radi se o zivom snimku ovog kvinteta iz 1958. Band cine: Miles, Coltrane, Wynton Kelly, Paul Chambers i Jimmy Cobb. Skupo sam ga platio ali vredi svaki cent. Ovo je deo istorije koji jednostavno mora da se slusa s vremena na vreme ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 15 Sep 2008, 15:14

DejanM wrote:Zadnja dva CDa koja sam kupio jesu:

- E.S.T. Tuesday Wonderland - odlican album ovog svedskog tria. Ploca prepuna zestine i lirike uz sjajne i melodicne klavirske deonice.
- Miles and Coltrane Quintet Live - radi se o zivom snimku ovog kvinteta iz 1958. Band cine: Miles, Coltrane, Wynton Kelly, Paul Chambers i Jimmy Cobb. Skupo sam ga platio ali vredi svaki cent. Ovo je deo istorije koji jednostavno mora da se slusa s vremena na vreme ...

Ne znam da mozda nisam malo "flipnuo" ali mi ovaj album "Tuesday Wonderland" od E.S.T.-ja tako vuce po atmosferi na Radiohead-ov "Kid A" (inace omiljen mi vec godinama !!!)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 15 Sep 2008, 19:00

sdanicic wrote:

Ne znam da mozda nisam malo "flipnuo" ali mi ovaj album "Tuesday Wonderland" od E.S.T.-ja tako vuce po atmosferi na Radiohead-ov "Kid A" (inace omiljen mi vec godinama !!!)
Moj favorit sa tog albuma je Goldwrap (pesma br.9). Ali E.S.T. Live @ Hamburg je M U S T !!!! Izuzetan album, nabijen energijom ... i svirackim umecem ... i dobrom muzikom ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 15 Sep 2008, 19:51

DejanM wrote:
sdanicic wrote:

Moj favorit sa tog albuma je Goldwrap (pesma br.9). Ali E.S.T. Live @ Hamburg je M U S T !!!! Izuzetan album, nabijen energijom ... i svirackim umecem ... i dobrom muzikom ...

Da li se neko od vas seca nastupa E.S.T.-a na Beogradskom Jazz Festivalu 2006. godine na Kolarcu ?

Bio sam na tom koncertu i tada sam premijeno cuo sta oni sviraju, ali se dobro secam da me svirka nije nesto odusevila. A kada sam post-festum odslusao par njihovih diskova utisak mi je skroz bio drugaciji. Sada nazalost nema nacina za "popravni" ispit :(

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 17 Sep 2008, 22:10

Meni bas taj Tuesday Wonderland nije nesto specijalno sjeo.Danas sam u Mediamarktu slusao Leucocyte koji mi je ispao pretezak i depresivan tako da sam bar za sada odustao od kupovine.

Ali mi zato ovi "Englezi" veceras sjedaju :cafe

Image
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Sep 2008, 11:21

Evening with Eric Bibb - LIVE
Excellent - kao koncert u vašoj sobi,... :band
Attachments
Eric Bibb.jpg
Eric Bibb.jpg (16.18 KiB) Viewed 3437 times
Eric Bibb.jpg
Eric Bibb.jpg (16.18 KiB) Viewed 3437 times

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 23 Sep 2008, 20:35

Veceras sam zakoracio na "drugu stranu" pa mi onda ovo sjeda:

Image
Image Made in SFRJ
KokBok

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 23 Sep 2008, 21:25

Trenutno Ana Caram - Bossa Nova.

Ali potaklo me nešto drugo na ovaj post;

Ovog ljeta bio sam na koncertu čak dvojice od ovih gore; Davida Sanborna i Herbie Hancocka. Sanborn me nije baš previše dojmio, ali i bio sam tih dana predoziran koncertima (Umbria jazz festival) tako da sam otišao sa pola koncerta. Prije njega je bilo je Pat Martino u 16:00, Cassandra Wilson u 21:00, pa mi je Sanborn toga dana bio previše.

Ali ono što je interesantnije je činjenica da me Herbie Hancoock potpuno oduševio svojom pojavom. Svirali su odlično, praktički bez greške, ali je zato Herbie svojim gestama, šalama, lijepo uveseljavao publiku. Neki ameri iz publike dobacivali su mu "kauboju" što je izgleda nešto što odlično opisiva njevove fore. Zbilja veseljak, pravi laf. Vidi se da uživa u onom što radi i to vrlo uspješno prenosi na svoju glazbu. Nisam ga na osnovi ploča doživljavao takvog. Zbilja me ugodno iznenadio.
Dan prije kupio sam i LP (original), ali tu sam potpuno razočeran kvalitetom otiska. Vjerojatno ću uskoro nabaviti i Cd da mogu slušati bez pucketanja i škripanja.

I evo fotki s koncerata Sanborn, Hancock. Snimio sam i zadnjih pet minuta bisa, ali krelac, izbrisao greškom.

Skroz desno s Hancockom je Dave Holland, a do njega Vinie Colaiuta. Onaj visoki je gitarist i strašan je. Po vokaciji bluzer. Žene su čarobnog glasa, posebno "grlo" ima crnkinja.

Image
Image

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Sep 2008, 12:49

Mariza - Terra
Ova portugalka predivnog i posebnog glasa je ponovo posle par godina na sceni
sa novim albumom "Terra", iako je ona pre svega Fado pevačica ovaj kao i prethodni
album "Transparente" su ipak nešto drugačije sadržine ali svakao nose poseban
pečat prepoznatljivog i nadasve impozantnog ženskog vokala.

Dodatna informacija je da će početkom Decembra održati ponovo koncert u Beogradu. \:D/
Attachments
Mariza - Terra.jpg
Mariza - Terra.jpg (18.56 KiB) Viewed 3360 times
Mariza - Terra.jpg
Mariza - Terra.jpg (18.56 KiB) Viewed 3360 times

MornarSinbad

Post by MornarSinbad » 29 Sep 2008, 17:12

Evo mog skromnog, ali praktičnog doprinosa preporukama: Marcin Wasilewski Trio.
Možete ga naći u bolje snabdevenim apotekama.
Last edited by MornarSinbad on 29 Sep 2008, 19:44, edited 1 time in total.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 29 Sep 2008, 19:14

@Mornar, mislim da to uopste nije u redu. Sa time mozes da naskodis vlasnicima ovog foruma. AKo se vec bavis sa tim, mogao bi biti malo diskretniji.
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply