HiFi & Professional Audio Forum  

!!!???

Ostale teme ili sve drugo

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

!!!???

Post by DejanM » 03 Feb 2012, 14:43

megaupload.jpg
megaupload.jpg (85.26 KiB) Viewed 2378 times
megaupload.jpg
megaupload.jpg (85.26 KiB) Viewed 2378 times

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: !!!???

Post by kamen » 03 Feb 2012, 22:09

Nema sta da se cudis,
ovaj tip se umesao u kolac koji dele gospodari zemaljske kugle i oduzeo im ogromne pare
i stigla je kazna, sto bi reko Gojko-SISA: "Sta se guras kada si slabiji"

A ubistvo jedne osobe manje vazno jedna uzaljena familija i nekoliko prijatelja bas ih briga...
U Makedoniji se dobije i manje od 10 godina ili ako si povezan i platis proglase te za psihicki poremecenog
pa odes na lecenje u psihijatrisku bolnicu nekoliko godina, sve se stisa i ti odjednom ozdravis i teras svoj posao.

jos nesto, USA je u zadnjih 15 godina napala nekoliko suverenih drzava pobila 100 000 hiljade ljudi osakatila duplo
unistila ekonomije istih itn itn...

p.s.
sada se sprema za Iran

I sta je tu nejasno?

ko je gledao film trilogiju "The Matrix" u jednoj sceni Agent Smith obraca se Neo sa recima
Vi ljudi ste ubice ovog sveta, osvajavate i unistavate jedno mesto pa se onda prebacite na sledece, sirite se isto kao Virus
unistavajuci sve na svom putu i zato mi (roboti) vas moramo istrebiti.

Pozz

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 04 Feb 2012, 01:44

kamen wrote: Vi ljudi ste ubice ovog sveta, osvajavate i unistavate jedno mesto pa se onda prebacite na sledece, sirite se isto kao Virus
unistavajuci sve na svom putu i zato mi (roboti) vas moramo istrebiti.

Pozz
Kao najezda skakavaca.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Feb 2012, 19:30

Ma sve ja to razumem ali opet ... Jedna stvar je ubistvo a druga lopovluk - ako je to uopste lopovluk.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 24 Feb 2012, 20:09

Dejane,
razumes ti to ali se ne slazes sa time je prava recenica.
Posto je to tako spreman si za grupnu terapiju sa nadzorom, koj podrazumeva 3x2h na dan posle jela
CNN i NBC a izmedju njih 1x1h BBC.
Pa ces za nekoliko meseci da shvatis "pravu Istinu" a ne ono sto ti sada muti pamet i kvari te da postanes
buntovnik.

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Feb 2012, 20:31

Tacno tako - ne slazem se sa necim sto se protivi necemu sto jeste tako ocigledno ... Intersantno je kako brain washing moze da ljude natera ne samo da delaju nego i da veruju u nesto sto je elementarna budalastina ... cak i u nesto sto se lako dokazuje kao laz ali redovnim ponavljanjem preko medija postaje najvisa istina.

Ja sam odrastao u Titoizmu i ceo taj propagandni aparat mi je dobro poznat. Ali ovo sto se sad desava poprima planetarne razmere ... kosmicke tako reci ...

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 24 Feb 2012, 22:35

DejanM wrote:Tacno tako - ne slazem se sa necim sto se protivi necemu sto jeste tako ocigledno ... Intersantno je kako brain washing moze da ljude natera ne samo da delaju nego i da veruju u nesto sto je elementarna budalastina ... cak i u nesto sto se lako dokazuje kao laz ali redovnim ponavljanjem preko medija postaje najvisa istina.

Ja sam odrastao u Titoizmu i ceo taj propagandni aparat mi je dobro poznat. Ali ovo sto se sad desava poprima planetarne razmere ... kosmicke tako reci ...
Od Tita i njegovog olosa je jos i moglo da se skloni, od ovog olosa nece se imati gde. Rece drug Tita sudijama kad nisu mogli da osude disidenta koji nije uradio nista protivzakonito "ne treba se drzati zakona k'o pijan plota".

Kako je to sad reseno? Donese se zakoni koji direktno krse Ustav (spijuniranje gradjana od strane Sluzbe danas, od strane bilo koga kad se usvoji ACTA).

Ovde u Kanadi spijuniranje gradjana hoce da provuku kao toboznju borbu protiv cika koji vole male decake, pa ko se protivi spijuniranju i gazenju zagarantovanih sloboda, odmah je sumnjiv. Tipicna Gebelsova skola "posten covek nema sta da krije od Gestapoa".

Ko jos nije instalirao VPN sa serverom u Rusiji ili Brazilu, dogadjaji bi mogli gadno da ga preteknu. Lokalni provajderi ce biti opasni, k'o seks bez zastite.

Pojavile su se mnogo dobre sprave, routeri za 2 ili tri paralelne veze - jedna ide redovno preko lokalnog provajdera
a dve su konfigurisane kao VPN (recimo Moskva i SF, pravo nesvrstano).
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Feb 2012, 11:19

Postoji nacin i da se VPN saobracaj presrece. Nema tu sklanjanja ... Ali poenta je u necemu drugom - da ja vise necu moci slobodno da surfam po internetu a da to neko ne prati. Poenta razvoja tehnologije nije da svi upadamo u paranoju nego da nam zivot bude laksi. Ali ta stara ljudska strast za kontrolom i moci ... Na kraju odlazak na Staru Planinu i gajenje ovaca ostaje jedina alternativa ...

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 25 Feb 2012, 18:15

DejanM wrote: Na kraju odlazak na Staru Planinu i gajenje ovaca ostaje jedina alternativa ...
Stara Planina je lokacija prebogata zlatom. A zna se koga to interesuje. Ostalo bi ti samo da pevas Masakelinu "Stimela".
Rtanj je mnogo sigurnija destinacija. A ima i vode.

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Feb 2012, 20:37

PrekoBare wrote:
DejanM wrote: Na kraju odlazak na Staru Planinu i gajenje ovaca ostaje jedina alternativa ...
Stara Planina je lokacija prebogata zlatom. A zna se koga to interesuje. Ostalo bi ti samo da pevas Masakelinu "Stimela".
Pa dobro ... znas sta sam mislio. Nemam ja pojma kako je na Staroj Planini - to je prvo sto mi je palo na pamet ...

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 27 Feb 2012, 22:08

PrekoBare wrote:

A i vanzemaljaca.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 28 Feb 2012, 21:13

prophet wrote:
PrekoBare wrote:

A i vanzemaljaca.

E, sad mi je jasno otkud Aci Ribonu tehnologija :-)

Daj da se svi tamo preselimo mozda komsije zeleni i nama udele nesto.

Volter

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 09 Mar 2012, 23:46

Mene baš briga za sve to, jer sam se sakrio na najsigurnije mjesto gdje me nitko ne može ometati -> pukao sam od brze modernizacije tehnologije i prilagodljivosti ljudi svim situacijama, pa boravim u prošlosti, kao noj (u mislima sa starim pločama presnimljenim na predzadnji cijevni revox, lampašem koji osim što pojačava signal još grije i osvjetljava sobu da vidim čitati omote ploča, te klipšom, za kojeg mnogi misle da je ormar, dok ne zagrmi - pa me probudi iz tog lijepog sna).

Nije ni druge briga za to, hladni su kao moderan digitalni zvuk.

Kad god se vratim na internet, vidim neki drek. Em nestadoše firme, odoše ljudi, izgubi se moral, iskrenost i poštenje, a sad se više ne smije ni poslušati ploča prije kupnje kao nekada dok su bile longplejke.

Hebiga, izgleda da i ja moram ići na terapiju, pa za par mjeseci ozdravljen upucavati se djevojkama "Ej mala jel oš da slušamo ajpod?" a ona da si nabije slušalice u uši i bocne me na fejsdaku...

Lajkaš?

Ovoga bi se posramio i Alan Ford.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Mar 2012, 18:25

Staromodan wrote:Mene baš briga za sve to, jer sam se sakrio na najsigurnije mjesto gdje me nitko ne može ometati -> pukao sam od brze modernizacije tehnologije i prilagodljivosti ljudi svim situacijama, pa boravim u prošlosti, kao noj (u mislima sa starim pločama presnimljenim na predzadnji cijevni revox, lampašem koji osim što pojačava signal još grije i osvjetljava sobu da vidim čitati omote ploča, te klipšom, za kojeg mnogi misle da je ormar, dok ne zagrmi - pa me probudi iz tog lijepog sna).

Nije ni druge briga za to, hladni su kao moderan digitalni zvuk.

Kad god se vratim na internet, vidim neki drek. Em nestadoše firme, odoše ljudi, izgubi se moral, iskrenost i poštenje, a sad se više ne smije ni poslušati ploča prije kupnje kao nekada dok su bile longplejke.

Hebiga, izgleda da i ja moram ići na terapiju, pa za par mjeseci ozdravljen upucavati se djevojkama "Ej mala jel oš da slušamo ajpod?" a ona da si nabije slušalice u uši i bocne me na fejsdaku...

Lajkaš?

Ovoga bi se posramio i Alan Ford.

Mislim da se slicno osecam. Jedino nisam siguran da li je to posledica godina i gubitka sposobnosti prilagodjavanja ili je stvarno planeta pocela da se okrece u pogresnom pravcu ... ?

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 10 Mar 2012, 23:06

Ako je nešto nejasno, htio sam reći da se mnogi u društvu time šokiraju i burno pričaju par minuta do neke važnije teme, kao što je npr. koliko je neka poznata fufa raširila noge dok je pjevala.
Baš ih briga za druge, jer nitko se više ni za koga ne brine.
Svi gledaju samo sebe i svoje.
A tko i gleda druge, takav brzo promijeni mišljenje za određenu svotu.

A mene isto nije briga za maloprije navedene, jer se oni uvijek snađu.

Poenta razvoja tehnologije je da život bude lakši, samo što nisu rekli kome.

Htio sam reći da su u zadnje vrijeme mnoge dobre firme prestale postojati, mnogih dobrih ljudi više nema, a život više sliči horor filmu, nego drami.
Ovo zadnje o muzici je šlag na tortu sprdačine kakve nema ni u stripovima o sprdačinama.

Smithovci su nas lajkali i prate kao "genijalci" na faceduck-u (gdje neznaš jel djevojka koja ti je hiljaditi frend pokazuje svoja gornja ili donja usta).

Ovo je sve samo jedan ružan san.
Da.
Samo ružan san.

Znači da nije posljedica godina.
Ljudi prilagodljivošću pokazuju svoje pravo lice.
Čini mi se da ako tako nastavi, da planeta više neće ni postojati.

p.s. nisam u trendu, pa umjesto ajpod treba pisati ajfon.

Post Reply