HiFi & Professional Audio Forum  

Explorer

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
sn

Explorer

Post by sn » 15 May 2006, 15:40

U subotu pre podne na kanalu Explorer bila je neka emisija o Hi-Fi-u. Vodio ju je neki britanski reporter sa kanala 5, kome je po govoru bilo svejedno da li prenosi konjske trke, izvestava sa zelene pijace ili prica o hi-fi-u. Tema je bila (probacu da citiram) Kolika je razlika u zvuku izmedju jeftinog i skupog hi-fi sistema, i da li vredi ulagati velike pare u to.
Zatim prebacuje pricu na Glazgov, kako je to grad sa velikim kompanijama, od kojih je jedna dominantna u hi-fi sferi, a to je LINN, ciji je deo za gramofone dosta poznat kao SONDEK.
(inace Linn pored hi-fi-a radi dosta toga za vojnu industriju kao sto su delovi aviona i krstarece rakete)
Pogadjate; ceo buduci test se zasniva na LINN-u.
Test soba. Nekom tipu su vezali oci da bi bio objektivan pri ocenjivanju. Test je podeljen u tri faze; u prvoj je jeftin sistem, u ukupnoj vrednosti 1600 funti. U drugom delu peva solo neki skotski folk pevac (na njega nemam zamerku, cak i preko onih jadnih zvucnika na tv-u se cuje njegov talenat) i u trecem delu je hi-end sistem od nekih 97.500 funti. Na cd-u koji se pustao na oba sistema takodje je snimljen glas ovog pevaca.
Domaci je bio onom tipu da prepozna sta je jeftin zvuk, sta original, a sta hi-end zvuk. O kakvog li talenta rekoh sebi, covek je sve istim redom prepoznao, uz neke smesne komentare kako je doziveo razliku u zvuku. Pomislih, bolje da su mu i usi vezali. Na kraju savet onog reportera; vecinu para ulozite u tuner, cd, a najmanje u zvucnike, jer su oni najmanje vazni! Posle ovoga, kanal Annimals je bio mnogo zanimvljiviji.

Nikola
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Nikola » 16 May 2006, 00:19

Ovo je taj sistem od 96 000 funti.Prilog sam gledao I u potpunosti se slazem sa tobom da apsolutno nije tesko proceniti sta je sta, pa makar I sa povezom na očima, medjutim prilog nije bio toliko loš. Ja sam prvi put na TV video prikaz o hi end uredjajima, dobro je da i malo šire mase shvate da mi baš i nismo toliko bolesni. Meni je ustvari najinteresantniji zaključak voditelja da LINN sistem od 1600 funti, koji je 60 puta jeftiniji od LINN referentnog sistema, NIJE ni bliizu 60 puta slabiji . :roll: :lol:
Attachments
1.jpg
sistem br.1
1.jpg (38.08 KiB) Viewed 836 times
1.jpg
sistem br.1
1.jpg (38.08 KiB) Viewed 836 times
2.jpg
2.jpg (38.48 KiB) Viewed 836 times
2.jpg
2.jpg (38.48 KiB) Viewed 836 times

Notax
redovni korisnik
redovni korisnik

huh!

Post by Notax » 16 May 2006, 12:30

Joj, kako ružni zvučnici. Možda bi Talijani mogli malo da im pomognu oko dizajna. :D

Jovan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Jovan » 16 May 2006, 14:39

Preodvratni! :shock:

nikolas
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by nikolas » 17 May 2006, 01:20

Koga je briga kako izgledaju samo ako dobro "sviraju" :D

Nikola
povremeni korisnik