HiFi & Professional Audio Forum  

Hi-End sajam u Minhenu

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Hi-End sajam u Minhenu

Post by sdanicic » 11 May 2006, 10:11

http://www.HighEndSociety.de

I naravno, kada se nasa dvoclana ekipa vrati sa puta imacete prilku da procitate detaljan izvestaj pracen odabranim fotografijama.

Pozdrav,
Sasa

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 13 May 2006, 12:06

Evo sta ocekuje ljubitelje Naim-a na ovom sajmu (preuzeto sa Naim foruma):

"
Our German distributor Music Line will be at the High End Show in Munich on the 25th-28th May 2006. You can find us in room D 226 on the 2nd floor.

Systems: n-vi with Pioneer Plasma and Ariva, n-cent, n-sat, n-sub

SL 2 with CDX 2, NAC 282, Hi-Cap2 ,NAP 250 on Naim Fraim

DBL with CD 555 vs. CDS3 (including XPS vs 555PS dem.), NAC 552, NAP 500 all on Fraim
"

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 May 2006, 12:26

Pa evo prvih utisaka sa sajma - Saletu prepustam kacenje slika ...

Na mene su odlican utisak ostavili Electrocompaniet (potpuno novi sistem - tek se pojavio), MBL (verovatno najbolji zvuk sajma ali jezivo kicav izgled - pod hitno im treba dobar dizajner), Lyngdorf (sjajan zvuk za jos uvek iole normalne pare - sve ostalo je bilo basnoslovno skupo), Ypsilon ( u nekoj smesnoj prostorijici gde njihov sistem nije mogao cestito ni da dise), Phonosophie+KEF Reference (zbilja odlican sound), McIntosh+Martin Logan (dobro ali se nakako vise ocekivalo od ove kombinacije - ja sam ranije slusao Martin Logane i znam da oni mogu da zvuce mnogo zanosnije), Naim 555 sistem sa DBL zvucnicima (dobro, dinamicno ali samo CD player kosta 20.000 eura - nekako za te novce covek ocekuje mnogo vise), KR Monzilla (Cesi sa svojim, inovativnim lampama - odlican sistem, sound koji ulazi pod kozu, samo da mono blokovi ne kostaju 20.000 eura ...), Halcro+Focal Grand Utopia Be(pompezan, grandiozan soundstage kojem ni jedan drugi izlozeni sistem nije mogao ni prici ali sa malo bumbavim basom - dugo smo raspravljali o cemu se tu zapravo radi jer smo svi mislili na ono sto niko nije smeo glasno da kaze - da cuveni i toliko hvaljeni Halcro nemaju snage da guraju Grande Utopia (?) ... ili je mozda nesto drugo u pitanju ... ne znam, ali sam slusao prvu verziju Grand Utopie sa najvecim Krellovima i to je zvucalo sasvim drugacije - bolje ... ), .....

Bilo je sve u svemu jako zanimljivo i poucno. Obilazili smo sajam dva dana i ispostavilo se da smo mogli sigurno jos jedan dan bez problema da provedemo na njemu ...

Pozdrav
Dejan

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 29 May 2006, 16:36

Evo par slika iz sekcije HiFi Cafe:

http://www.snhard.info/phpBB2/viewtopic.php?t=98

A u toku nedelje i textovi na temu i oko sajma u sekciji Audio-generalno.

Sasa

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 29 May 2006, 20:36

Krecemo polako sa foto galerijom, prvi deo je na adresi:

http://hificafe.net/sistemi/hiend_munic ... 006_1.html

Prijatno !

Sasa

borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 30 May 2006, 03:13

Hehe, CD od 20.000 EUR :shock: :mrgreen:
Mogu da zamislim samo sta je unutra-brusena dijamantska glava sa Nasinim transportom...Brate, pa to kosta kao moja Honda koja treba da mi stihne za 30 dana, mnogo je... :lol:
Za sve ostalo, nisam nigde video firme poput MF i T+A, pa me zanima da li su one zamrle... ? Zamerka stoji za PMC kutije koje jednostavno moraju da se cuju, ali ne zma da li ste imali prilike za to. Sve u svemu- ZAVIDIM VAM! Blago vama kad niste osudjeni samo na Beograd i Skyvision risivere sa Sony CD plejerima kojima laser riknjava bar 2 puta godisnje... :(

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 May 2006, 08:05

Musical Fidelity je bio izlozen na istom prostoru gde je bio i McIntosh, Halcro i Martin Logan. Ja sam slusao demonstraciju McIntosha sa Martin Loganom Vantage (6800 eura) i to je bilo ok. Musical Fidelity nisu pustali - bar ne kad sam ja bio tamo. Medjutim slusao sam ih u nekoliko navrata ranije i to njihovu KW seriju (u medjuvremenu su MF izbacili par novih modela). I to sam slusao preko Sonus Fabera - nije zvucalo dobro. Zato oprez sa ovim najvecim i najboljim Musical Fidelity.

T+A su bili izlozeni i mogli su se slusati. Ja to nisam uradio - na zalost. :(

PMC nije bio na sajmu, koliko sam ja mogao da primetim. Slusao sam ih medjutim na Beckom sajmu prosle godine sa Bryston pojacalima (izvor je bio Meridian G-07) i to je sviralo odlicno.

Pozdrav
Dejan

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 May 2006, 09:04

DejanM wrote:Musical Fidelity je bio izlozen na istom prostoru gde je bio i McIntosh, Halcro i Martin Logan. Ja sam slusao demonstraciju McIntosha sa Martin Loganom Vantage (6800 eura) i to je bilo ok. Musical Fidelity nisu pustali - bar ne kad sam ja bio tamo. Medjutim slusao sam ih u nekoliko navrata ranije i to njihovu KW seriju (u medjuvremenu su MF izbacili par novih modela). I to sam slusao preko Sonus Fabera - nije zvucalo dobro. Zato oprez sa ovim najvecim i najboljim Musical Fidelity.

T+A su bili izlozeni i mogli su se slusati. Ja to nisam uradio - na zalost. :(

PMC nije bio na sajmu, koliko sam ja mogao da primetim. Slusao sam ih medjutim na Beckom sajmu prosle godine sa Bryston pojacalima (izvor je bio Meridian G-07) i to je sviralo odlicno.

Pozdrav
Dejan

Nazalost mnogo firmi koji smo ocekivali da cemo videti i imati priliku da cujemo jednostavno nisu bile prisutne, recimo Accuphase, Audio Research, Conrad Johnson, ...

A i od onoga sto je bilo, par imena je onako sramezljivo bilo gurnuto u neki cosak pored fikusa i naravno nije bilo sanse da se cuje.

Sasa

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 09 Jun 2006, 02:23

I za kraj "zvanicnog" predstavljanja HighEnd sajma u Mihnenu, nakon foto galerija evo i novinarskog izvestaja:

http://hificafe.net/sistemi/hiend_munic ... n_2006.htm

Jos par slika i web linkova bice dodato danas/sutra.

U "produzecima" na forumu mozemo dalje nastaviti diskusiju u vezi sajma, ako za to ima za to zainteresovanih. Takodje bi voleo da cujem i komentare u vezi samog izvestaja.

Sasa

miloslosmi

Post by miloslosmi » 09 Jun 2006, 03:08

Sajam već tradicionalno organzuje High End Society (http://www.highendsociety.de/) na čijem čelu marketinga se nalazi čovek koji je poreklom sa ovih prostora – g-din Branko Glišović.
U izvestaju si napisao da je g. Glisovic na celu marketinga, sto nije tacno.

Na adresi
http://www.highendsociety.de/english/kontakt_e.html

lepo pise da je covek Geschäftsführer iliti direktor celog udruzenja High End Society.

I pri tome, nije on sa ovih prostora, vec njegovi roditelji.

miloslosmi

Post by miloslosmi » 09 Jun 2006, 11:18

A zasto mi brisete poruke?

Post Reply