HiFi & Professional Audio Forum  

Klub audiofila, hi-fi biznis u Srbiji i ostalo

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 22 Jan 2007, 23:16

Ako cete da i dalje raspravljate na temu kluba audiofila i slicno (sto se mene tice inace veome zanimljive teme), mislim da je iz prakticnih razloga bolje da otvorite novu temu.

zflazar
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by zflazar » 23 Jan 2007, 15:02

sdanicic wrote:Ako cete da i dalje raspravljate na temu kluba audiofila i slicno (sto se mene tice inace veome zanimljive teme), mislim da je iz prakticnih razloga bolje da otvorite novu temu.
Naravno, ali nek je pomere dvv ili DejanM i profilišu.

Ako smem da primetim, forumom vlada jedno dobro rasulo, glede nepridržavanja započetoj temi, odnosno, retko koja tema je doživela, da se na drugoj ili trećoj stranici diskutuje o istom, kao na prvoj.

Razlog: najverovatnije mali broj diskutanata, koji nakon svojih stavova počinju onako, domaćinski da pričaju i o drugim stvarima.

Meni lično ne smeta, samo je malo zbrdazdolano... kao i naša audiofilska stvarnost...

Pozdraw

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 23 Jan 2007, 16:09

Otvorena je nova tema "Klub audiofila, hi-fi biznis u Srbiji & ostalo", originalna tema "Najbolji uredjaji na svetu" je "ociscena i spremna" za daljnu diskusiju.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 23 Jan 2007, 16:43

Pridružio bih se ovoj temi konstatacijom da smo u Srbiji imali već jedan prilično ozbiljan audio klub, a poznato mi je da su u toku devedesetih par puta osnivali još neke druge klubove manjeg obima. Ovaj prvi, na koji želim da podsetim, je osnovan 1986. godine i radio je do leta 1990., a zatim je obnovljen u septembru 1996. i radio sve do leta 2001., sa kracim prekidom za vreme NATO bombardovanja. Mislim da bi Dejan (dvv) trebao da se seća tog kluba, pošto su članovi istog često imali, pored redovnih sastanaka, i aktivnosti u ovdašnjim medijima kao što su časopisi i dnevne novine, radio i televizija. Kako je u to vreme internet tek počinjao da se širi u našoj zemlji bilo je i početničkih pokušaja da se klub prezentuje na taj način. Po mojoj slobodnoj proceni kroz klub je prošlo nekoliko stotina članova-audiofila, ali i isto tako veliki broj hi-fi uređaja koji su prezentovani.

Meni je interesantno da danas, samo 5-6 godina posle gašenja kluba veoma malo audiofila zna nešto o svemu ovome. Klub se spontano ugasio, bez ikakvih afera, svađa ili tome sličnog, a imam svoje mišljenje o razlozima za prestanak rada. Radio je na potpuno amaterskom principu kao neprofitabilna organizacija - udruženje građana, imao je svoje kvalitete i mane, ali mislim da je većina ljudi od onih koji su redovno dolazili bila zadovoljna da ima mesto gde će se družiti sa istomišljenicima i uživati u zanimljivim sadržajima. Ne znam kako je sa klubom u Zagrebu, ali želim im da potraju duže, na opšte zadovoljstvo njegovih članova.

dvv
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by dvv » 23 Jan 2007, 23:10

Naravno da ga se secam, Andrija, kako ne bih kada sam i ja dolazio povremeno. Pa onda opet dok je trajao "Audiofon" casopis par puta.

Ali, on realno gledano nije imao sanse da opstane, misterija je kako je i toliko trajao. Naime, tamo je dolazilo isuvise ljudi koji su prisustvovali da bi svima objasnili kako je njihov sistem najbolji, kako je njihovo vidjenje necega jedino ispravno i moguce, itd. Kada se stvari na samom pocetku postave antagonisticki, tu srece nema.

A trud onih koji su ga drzali tolike godine je sasvim sigurno postovanja vredan, ja mogu samo kapu da im skinem.

dvv
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by dvv » 26 Jan 2007, 17:03

Za eventualno zainteresovane, sajt http://www.zero-distortion.com je bio off line par dana jer se moja uplata, ko zna kako, zaturila. Danas sam resio taj problem i sajt je ponovo normalno dostupan.

Post Reply