HiFi & Professional Audio Forum  

jamo d 830, a pojacalo???

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
bata bane
Nov korisnik
Nov korisnik

jamo d 830, a pojacalo???

Post by bata bane » 20 Sep 2006, 09:04

sticajem okolnosti treba da dobijem zvucnike jamo d 830, medjutim nisam siguran za pojacalo bilo klasicno ili a/v koje bi moglo lepo da pogura ove kutije. Eventualni predlog za za sad bili bi(usled finansiskih mogucnosti)onkyo 703, ili neka Yamaha 7xx...
obzirom da nisam neki vrsan poznavalac audio komponenti vase sugestije bi mi puno pomogle :D

Notax
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Notax » 20 Sep 2006, 13:15

Isključivo stereo.
Npr. Denon PMA-1500AE
Pruži se kako znaš, neće ti biti žao.
Ako je previše, treba se potruditi oko polovnih uredjaja, nešto kao Harman Kardon HK-665Vxi, Sansui AU-717, Pioneer A-717 itd., ima mnogo toga, samo treba naleteti i biti brži od preprodavaca. :mrgreen:

Topic author
bata bane
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by bata bane » 21 Sep 2006, 00:06

na primer, NAD c372 otprilike su su tu u rangu :?

takodje,neko mi je spomenuo da su onkyo(a-9555,a-9755)pojacala veoma kompatabilna sa ovim zvucnicima doduse i cena im je malo jaca, a i tesko mogu da se nabave...
:|

Notax
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Notax » 21 Sep 2006, 14:33

c372 mi je lagano mutan i nedefinisan na basu. Baš kod dvosistemaca koji su standardno malo "tanki" na basu u odnosu na svoje srednjetonsko područje, tebi je potrebno pojačalo koje ima tight bass, autoritativno, a da je je i precizno i detaljno na srednjima.
Nažalost, to što sam nabrojao ne nalazi se medju jeftinim uredjajima, ali možeš da potražiš neki "opaki" model polovan.

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 21 Sep 2006, 18:03

bata bane wrote:na primer, NAD c372 otprilike su su tu u rangu :?

takodje,neko mi je spomenuo da su onkyo(a-9555,a-9755)pojacala veoma kompatabilna sa ovim zvucnicima doduse i cena im je malo jaca, a i tesko mogu da se nabave...
:|
Onkyo ima zastupnika za Srbiju, mogu se naci na sajtu Onkyo Europe. sad, sta tacno imaju na lageru zaista ne znam.

Notax
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Notax » 21 Sep 2006, 21:18

Firma se zove Diskotehnika. Na sajtu nema skoro ništa, ne znam kako je kada se pozove. Po sajtu bih rekao da se svaštari samo tako i prodaje jeftina DJ oprema.
Ma, ozbilja zemlja, ozbiljne radnje do džaja. :mrgreen:
Zastupnik u Cro, Cinema Art je dosta ozbiljniji. Na sajtu nema A-9555, ali ima jači model A-9755 koji košta otprilike kao i na zapadu, oko 900 €.
Inače je A-9755 digitalno pojačalo, znači radi u D klasi (oko 90% stepen iskorištenja), pa se i malo greje. Lakše je od "klasičnih" pojačala sa velikim trafoima. Ko voli.....
A li kada se sve sabere bolje kupiti 5 drugih modela: Primare I21, Unison Research Unico I, Rotel 1062, itd.
Sve u svemu, ostajem kod predloga DEnon PMA-1500AE. Ako me sećanje ne vara, koštalo je kod nas oko 650-700 €, i to je bila najbolja cena u ovom delu svemira. U Cro je skoro 800 €.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 23 Sep 2006, 10:15

Notax wrote:Firma se zove Diskotehnika. Na sajtu nema skoro ništa, ne znam kako je kada se pozove. Po sajtu bih rekao da se svaštari samo tako i prodaje jeftina DJ oprema.
Ma, ozbilja zemlja, ozbiljne radnje do džaja. :mrgreen:
Zastupnik u Cro, Cinema Art je dosta ozbiljniji. Na sajtu nema A-9555, ali ima jači model A-9755 koji košta otprilike kao i na zapadu, oko 900 €.
Inače je A-9755 digitalno pojačalo, znači radi u D klasi (oko 90% stepen iskorištenja), pa se i malo greje. Lakše je od "klasičnih" pojačala sa velikim trafoima. Ko voli.....
A li kada se sve sabere bolje kupiti 5 drugih modela: Primare I21, Unison Research Unico I, Rotel 1062, itd.
Sve u svemu, ostajem kod predloga DEnon PMA-1500AE. Ako me sećanje ne vara, koštalo je kod nas oko 650-700 €, i to je bila najbolja cena u ovom delu svemira. U Cro je skoro 800 €.

Zato ONKYO predstavnistva i nema u adresaru na HiFi Cafeu, jer nemaju ni zavnicnog predstavnika, ni adresu, ni kontakt podatke.

Sasa

Topic author
bata bane
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by bata bane » 24 Sep 2006, 20:06

sto bi rekli, a sad svi na svoje radne zadatke,... :D

malo cu da se rastrcim da pogledam jos neke stvari

hvala na savetima

borjan
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by borjan » 25 Sep 2006, 05:49

Unico jeste zanimljiv ali mi je nekako "nedovrsen" sto se tice zvuka. I ja se slazem sa Borisom da je Primare bolji izbor, ali je to stvar ukusa. U tom rangu se zaista svasta moze naci...
Ja inace planiram da odem da bolje poslusam Unision Research pojacala na svojim zvucnika cim ugrabim vishe vremena, pa cu napisati nesto detaljnije od njima...
KARAN KA180I+PASS BABELFISH+DAYENS TVC PREAMP+MYTH LDR LIGHTSPEED PREAMP+PRIMARE CD 31 UPG.+MF X-RAY V3+DAYENS CLASSIC TRIO SE+DAYENS FLAT(MUNDORF)HPOCC AG ZV.KABLOVI+DAYENS IV VIVO Ag INTERKONEKTI+PEERLESS MONITORI(HDS164,XT25)+OYAIDE TUNAMI NIGO+P/C 037

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 19 Oct 2006, 01:58

potrazi neki rabljeni electrocompaniet. to ce ti biti najjeftinija ulaznica u donji prag high enda.

unison research lepo svira sa dynaudio zvucnicima a za jamo ne znam. taj jamo doduse svira masnije od vecine dyna kutija za te pare i takve konfiguracije i mozda bih pre umesto unica isao na amp sa vecom kontrolom a to je sigurno EC koji bi bar hipoteticki morao da kontrolisne lazni loudness efekat koji ovi zvucnici imaju. konacno, UR konstantno pati od loseg QC. po krajevima gde ih je vise prodato nego ovde, dosta su ceste popravke nakon godinu - dve. ima ih dosta na oglas zbog toga.

ako nisi kupio kutije a slusas rok, rege, elektroniku i slicno, uopste ne moras da se cimas sa jamom, kupi JBL S38 i pevaj. uopste ti ne treba nista bolje, a trebalo bi da kosta bitno manje.

Topic author
bata bane
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by bata bane » 25 Nov 2006, 21:07

Posle nekog vremena situacija je sledeca... :D

Obzirom da sam dobio jamo d830 nisam ni bio svestan o kakvim se zvucnicima radi ili njihovim afinitetima prema razlicitim zanrovima muzike. Posto sam vec upao u totalnu histeriju i nisam imao vise strpljenja da trazim odgovarajuci pogon(amp) za njih u jednoj od moji mnogobrojnih potraga svratio sam i predstavnika za Cambridge audio. Sticajem okolnosti imao sam zvucnike kod sebe i odmah sam zello da isporobam kako to funkcionise...

Cambridge Audio640v2 zvucao je jako dobro, mogao sam da raspoznam pojedinacne glasove prilikom interpretacije, razlicite instrumente,itd.....no obzirom da se prvi put susrecem sa ovako kvalitenim zvukom u mojoj kratkoj audio karijeri bio sam vise nego zadovoljan, a o ceni ni da ne pricam za sve sto sam do tad video bilo je vise nego povoljno :D

Avaj zlehude li sudbine, kako vreme odmice sve vise sam postao skeptican prema mom izboru,sto uopste ne mora da bude objetivno obzirom da nisam cuo kako zvucnici funkcionisu na nekom drugom pojacalu...

I kao i mnogu drugi mladi neiskusni lljudi :D, sad osecem neodoljivu zelju da kupim, kupim , kupim.... "nesto bolje" :) :wink:

Denon PMA1500-2000 ili C.Audio 840a su postali "fiksacije" o kojima razmisljam, EC je dobar , ali u rangu sa ovim cenama mislim da je kvalitet je na strani pomenutih...

Ono sto me kopka je: da li je kvalitet zvuka izmedju Ca 640 i 840 osetljiv i naravno vredan razlike u ceni i njihov odnos sa analognim pojacalom kao sto je Denon, koji je bar sto se tice utiska spolja mocan!

Vasa misljena ce mi puno pomoci da razresim ovu "slatku" dilemu.

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 26 Dec 2006, 02:02

bata bane wrote:
Ono sto me kopka je: da li je kvalitet zvuka izmedju Ca 640 i 840 osetljiv i naravno vredan razlike u ceni i njihov odnos sa analognim pojacalom kao sto je Denon, koji je bar sto se tice utiska spolja mocan!
za denon ne znam a sto se razlike u ceni i snazi izmedju 640 i 840, moras da cujes oba pojacala da bi doneo pravilnu odluku. uopsteno pravilo koga se drzim je da uvek idem za pojacalima vece snage jer sam se vremenom jako navikao na to da pojacalo mora imati pod potpunom kontrolom zvucnike a to se u principu postize elektricnim svojstvima uredjaja od kojih je jedan od vaznih (ali ne i jedini) njegova nominalna snaga. naravno, koji ti je stepen kontrole potreban jako zavisi od toga kakvu muziku slusas i kako to radis. generalno, vecina slusanja se odvija na jako malim snagama, cesto i manjim od 1-2 wata, ali su neke vrste muzike jako zahtevne po pitanju snage. ne postoji nacin da sistem iznese recimo dinamicki udar kresenda simfonijskog orkestra u punom zamahu, ili prelazak iz pp u ff ili obrnuto, a da ti za to ne treba mnogo, ali zaista mnogo sirove snage. to sam do kraja shvatio tek kada sam cuo kako rade kutije koje su po gabaritima male, a u kojima bas/srednjetonsku jedinicu kontrolise monoblok od 300W, a visokotonac monoblok od 50W u A klasi. naravno da ti ovako dimenzionsan sistem ne treba ako slusas mahom pop i rock, tu se stvari resavaju ipak malo razumnijim komponentama.
dakle savet je - nosi zvucnike u radix pa slusaj oba pojacala, potrudi se da odaberes referentnu muziku za slusanje koju dobro poznajes.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Dec 2006, 09:08

CA 840 nisam jos slusao ali bi trebalo da se cuje razlika u odnosu na manji 640. Testovi ovog novog pojacala su veoma euforicni ....

Denon PMA-2000 sam slusao u jednom vrlo interesantnom sistemu. CD je bio isto Denon DCD-2000 (iz iste serije) a zvucnici su bili Dali Euphonia MS 4. Tada sam tragao za zvucnicima i bio sam vrlo skeptican prema ovom Denonu jer on zapravo ne pripada klasi ovih Dali kutija - normalno se stavlja nesto sto je bar dva puta skuplje.

To je medjutim sviralo jako dobro. Euphonie su pevale sa ovim pojacalom. Mogle su se tu i tamo mozda staviti poneke primedbe na rafiniranost srednjih ili mozda na suptilnost reprodukcije basa, ali kontrola ovih inace dosta velikih zvucnika je bila dobra, integracija zvuka jako dobra a celokupna prezentacija iznenadjujuce konzistentna i neutralna - pogotovo ako se zna sklonost Dali kutija da pomalo farbaju zvuk. Ono sto me je medjutim stvarno oborilo sa nogu jeste prostornost zvucne slike koje je ovo pojacalo pravilo sa Euphoniama. Kompletna prezentacija je bila smestena izmedju i iza kutija, a da se pri tom nije mogao cuti direktan zvuk koji je dolazio iz samih kutija. To sam cuo samo nekoliko puta u zivotu i to sa mnogo skupljim sistemima. Predpostavljam da je uzrok ovome bila i prostorija u kojoj sam slusao ovaj sistem. Taj prodavac je imao veliku prostoriju, bar jedno 10 m dugacku i sigurno nekih 5 m siroku. Zvucnici su bili odmaknuti bar jedno 3 m od prednjih zidova, izmedju njih nije bilo nicega a sami su bili razmaknuti jedno 2 m. Ja sam sedeo mozda jedno 3 m udaljen od njih a iza mene je bilo jos dosta prostora. Nerealno dobri uslovi za slusanje muzike .... ali, bez obzira na to, je ovaj Denon obavio odlicno zadatak. Zato mi se cini kao kandidat kome bi vredelo posvetiti paznju i uzeti ga u uzi izbor.

Pozdrav
Dejan

Post Reply