HiFi & Professional Audio Forum  

Blue Ray Player

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Blue Ray Player

Post by DejanM » 08 Dec 2010, 10:45

U zadnje vreme pratim sta se desava na trzistu Blue Ray playera jer mi je namera da nabavim jedan za svoj Pioneer 46 inchni panel. Proucavajuci detalje najpoznatijih (a i onih manje poznatih) modela, dosao sam do zakljucka da se mnoge stvari trenutno nalaze u previranju i sazrevanju i da ima puno tehnoloskih izazova koji jos nisu sasvim savladani.

To se pre svega odnosi na implementaciju DLNA clienta u Blue Ray playerima. U vecini (i to vrlo velikoj) DLNA clients ne funkcionisu dobro. A i kada funkcionisu, broj podrzanih formata je veoma mali, cak toliko mali da to nema gotovo nikakvu prakticnu vrednost. Dobar primer za to su najnoviji Sony BDP-Sx70 Blue Ray playeri.

Drugi problem su podrzani formati. Oni su prilicno ograniceni i takodje ne funkcionisu preterano dobro. Ovde pre teba gledati u pravcu uredjaja manjih firmi, poput PopCorn C-200 modela ... Problem opet sa PopCornom je taj sto postoje jeftiniji Blue Ray playeri koji imaju bolju sliku i bolji upscaling od PopCorna ...

Treci problem jeste brzina ocitavanja Blue Ray disca ... Dok ne ugledate sliku, kod pojedinih modela prodje i ceo minut. Doduse novi Sony modeli su tu stvari pomerili u dobrom pravcu ali treba biti veoma oprezan kod kupovine.

Sve u svemu, palo mi je na pamet da gledam u nesto starije modele - ako vec DLNA ne radi a broj podrzanih formata je beznacajno velik, zasto onda ne kupiti neku super spravu, koja je bila skupa pre dve godine a kojoj je sada cena pala i koja ima sjajnu sliku i zvuk, odlican kvalitet izrade ali ne i DLNA i sve te lepe internet stvarcice koje ionako ne rade ? Ako pocnete tako da razmisljate, onda ne mozete da prodjete pored starijih Pioneer modela - ja sam bacio oko na model Pioneer BDP-LX52. Cena u Austriji mu je 500 eura ali ta masina izgleda jako dobro ... Mozda je to resenje mojih muka ?

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Blue Ray Player

Post by sdanicic » 08 Dec 2010, 11:20

Sasvim novi Sony model BDP 770 je oko 370 evra !!! U review-u u WHF-u je dobio odlicne ocene i zvuk i za sliku. Mana mi je jedino sto nema visekanalne analogne izlaze.

Jedino ako ne trazis bas specifican model koji ima i Kuro link, s obzirom na TV panel koji imas ?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Dec 2010, 11:41

sdanicic wrote:Sasvim novi Sony model BDP 770 je oko 370 evra !!! U review-u u WHF-u je dobio odlicne ocene i zvuk i za sliku. Mana mi je jedino sto nema visekanalne analogne izlaze.

Jedino ako ne trazis bas specifican model koji ima i Kuro link, s obzirom na TV panel koji imas ?
Sony BDP-S770 u Nemackoj kosta oko 300 eura ali se u Austriji jos nije pojavio. Medjutim BDP-S770 podrzava jako malo formata preko DLNA (sto sam gore i napisao). Po nekim testovima i to sto je podrzano, ne radi dobro preko DLNA. Znaci, to je odlicna masina ako se gledaju Blue Ray filmovi ili DVDs (zbog dobrog upscalera). Ali sve ostalo je prilicno problematicno ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 Dec 2010, 12:24

DejanM wrote:
sdanicic wrote:Sasvim novi Sony model BDP 770 je oko 370 evra !!! U review-u u WHF-u je dobio odlicne ocene i zvuk i za sliku. Mana mi je jedino sto nema visekanalne analogne izlaze.

Sony BDP-S770 u Nemackoj kosta oko 300 eura ali se u Austriji jos nije pojavio. Medjutim BDP-S770 podrzava jako malo formata preko DLNA (sto sam gore i napisao). Po nekim testovima i to sto je podrzano, ne radi dobro preko DLNA. Znaci, to je odlicna masina ako se gledaju Blue Ray filmovi ili DVDs (zbog dobrog upscalera). Ali sve ostalo je prilicno problematicno ...

Pa ste je onda prioritet u tvom slucaju - veliki broj podrzanih formata ili manji broj formata i DLNA koji radi kako treba ili nesto trece?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Dec 2010, 13:21

Pa valjda je svima vazno da imaju sto vise formata podrzanih preko svih medija (a u medij racunam i DLNA) ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 Dec 2010, 13:55

Vrlo zgodan link za pretrazivanje DLNA certified opreme:

http://www.dlna.org/products

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Mar 2011, 20:00

Primetio sam da novi modeli Blue Ray playera firmi: Sony, Panasonic i Samsung imaju potpuno isto napajanje. Plocica sa napajanjem se ocigledno pravi negde (Kina ili Taiwan ili Corea ili ...) i onda je ugradjuju veliki proizvodjaci u svoje uredjaje.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Apr 2011, 20:39

Bilo je ljudi koji su se zalili sa Sony Blue Ray playeri za vreme rada proizvode zvuk na relativno visokoj frekvenciji, koji je navodno veoma neugodan i smeta pri gledanju filmova.

Sinu sam kupio Sony BDP-S380 - znaci najnoviji model Sony budget blue ray playera. I stvarno, za vreme rada se cuje jedan visokofrekventni zvuk. On se medjutim ne cuje za vreme dok traje film zbog zvuka samog filma ali u najtisim pasazima, moze da se cuje u pozadini. Nije drama, moze da se zivi sa tim (moj sin cak nije ni primetio taj zvuk) ali je ipak cudno da Sony nije resio taj problem ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2011, 11:21

Juce sam kupio sebi nov Blue Ray Player: Panasonic DMT-BDP310EG.

Spravu sam instalirao i settings namestio. Veza sa internetom (ima ugradjen wireless) je uspostavljena nakon mozda pola minuta ! U mrezi je odmah pronasao moj kompjuter na kom trci DLNA server (koristim Windows Media Server sa aktiviranom streaming opcijom). Slike i filmove (uglavnom AVI format) sa servera reprodukuje bez problema. Kvalitet slika je izvrstan dok kvalitet filmova varira u zavisnosti od kvaliteta RIPa. DVD filmovi su upscale-ovani na 1080p i to izgleda odlicno. Blue Ray diskovi su jos za jednu nijansu bogatiji detaljima i izgledaju zbilja fantasticno.

Player ima dva HDMI izlaza (jedan za sliku a drugi za ton i taj se koristi kao veza sa AVR). Ja koristim trenutno HDMI (Audioquest Chocolate) za vezu sa TVom dok sa vezu sa AVRom koristim opticki digitalni kabl (Audioquest OPT-1), jer nema coax izlaza. 3D funkcije playera ne koristim ali sam aktivirao 24p opciju i slika je dobila na vernosti.

Odavno mi se nije desilo da su sve opcije koje jedna sprava poseduje iz prve profunkcionisale. Za sada mi se cini jako dobrom spravom ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 01 May 2011, 13:16

Taj Panasonic je po komentarima mnogih odlican blu-ray plejer i cini se da je to dobra kupovina.
Nadam se da nema tog visokofrekventnog zvuka u pozadini kao na tom Sony plejeru.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2011, 13:58

first wrote:Taj Panasonic je po komentarima mnogih odlican blu-ray plejer i cini se da je to dobra kupovina.
Nadam se da nema tog visokofrekventnog zvuka u pozadini kao na tom Sony plejeru.
Nema ... Interesantno je medjutim kuciste ovog Panasonica. Malo je, plasticno, dok nozica prakticno i nema (meni to nije problem jer na mojoj polici ionako postoje gumene nozice na kojima stoji ovaj uredjaj). Deluje jako jeftino iako je estetski lepo uradjen - tanak je i elegantan. Takodje je po dubini veoma kratak. Tako da celo kucste deluje jako neuverljivo. Medjutim, uredjaj je napunjen raznim features:

- moze da se kaci direktno na disk u mrezi u slucaju da nema DLNA servera
- ima podrsku za Apple ili Android uredjaje koji zamenjuju njegov daljinski
- 2 x HDMI izlaza
- podrska za SD kartice
- 2 USB prikljucka
- Panasonic Internet portal je dosta siromasniji od Sony-vog ali ono sto je u ponudi funkcionise dobro. Nisam jos isprobao internet prodaju filmova i serija preko Panasonic portala (pandan Sony Netflix opciji). Deo ove ponude su i YouTube, Skype, ...
- itd. itd.

Jedina mana mu je sto nema i coax digitalni audio izlaz - ima samo opticki. Ali to i nije neki narocito veliki problem. Takodje je dobro sto ima strujni kabl koji nije ugradjen u uredjaj. Na taj nacin sam bez problema stavio Lapp kabl sa Furutech konektorima (IEC konektor je tzv. Miki Mouse).

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 01 May 2011, 20:12

U zdravlje da se sluzis!!!
Koja je cena tog playera?
Zasto ne koristis hdmi ka AVR?
HD zvuk sa BluRay ne mozes drugacije preneti.
Jesi probao stream nekog MKV sa kompa?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2011, 23:42

gvlada wrote:U zdravlje da se sluzis!!!
Hvala !
gvlada wrote:Koja je cena tog playera?
250 EUR
gvlada wrote:Zasto ne koristis hdmi ka AVR?
Zato sto imam stari AVR koji nema HDMI ulaze niti podrzava ove nove HD Audio formate. Ipak, dobro je znati da imam tu HDMI varijantu na BR playeru kada budem u dogledno vreme menjao AVR ...
gvlada wrote:Jesi probao stream nekog MKV sa kompa?
Jesam danas popodne ... Sa USB sticka bocnutog direktno u Panasonic sam pustio MKV file ... I to je radilo bez problema. Slika je bila odlicna.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 02 May 2011, 01:37

DejanM wrote:
gvlada wrote:U zdravlje da se sluzis!!!
Hvala !
gvlada wrote:Koja je cena tog playera?
250 EUR
gvlada wrote:Zasto ne koristis hdmi ka AVR?
Zato sto imam stari AVR koji nema HDMI ulaze niti podrzava ove nove HD Audio formate. Ipak, dobro je znati da imam tu HDMI varijantu na BR playeru kada budem u dogledno vreme menjao AVR ...
gvlada wrote:Jesi probao stream nekog MKV sa kompa?
Jesam danas popodne ... Sa USB sticka bocnutog direktno u Panasonic sam pustio MKV file ... I to je radilo bez problema. Slika je bila odlicna.
Cestitam,
Ovo zaista zvuci odlicno!
By the way ovo kada bi se upakovalo u Denon ili Maratcz lepse i dublje kuciste odrali bi nas sa 600-700eur.
:oky

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 02 May 2011, 08:10

Kako Blue ray player radi kao network streamer? Flac ( MKV) sa PCa preko BR Playera na DAC ( TV)? Ne preko USB sticka nego mereznim kablom ( ili wireless ako podrzava). Koji je softver najbolji za to? Da li podrzava DLNA?

Post Reply