HiFi & Professional Audio Forum  

DLNA Server

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

zika
Moderator
Moderator

Re: DLNA Server

Post by zika » 08 Dec 2010, 11:51

PrekoBare wrote:
DejanM wrote:PrekoBare,

Mislis na uticaj raznih zracenja iz svemira na funkcionisanje elektronike na Zemlji ?
Po nekim novijim teorijama, magnetno polje sunca i zemlje cine jedinstven sistem nalik hidraulicnoj pumpi.To je teorija. Prakticno, secam se maja 1998 i problema koje smo imali sa opremom u firmi gde sam tada radio. Zamenili smo sijaset pejdzera i leptopa. Ja tada nisam imao pojma da
je pojacana solarne elektomagnetna aktivnost i da besni solarna oluja, to sam cuo kasnije. Interesantno, desktopi nisu uopste crkavali u velikom broju. A ta oluja je bila neuporedivo slabija od one koju NASA najavljuje za 2012/13 koja ce biti kao ona iz 1859 ili jos jaca. A 1859 su telegrafi radili bez prikljucenih akumulatora.

Niko ne moze da tvrdi sa sigurnoscu kakav ce uticaj pojacana suncana aktivnost imati 2012/13. Zanemarljiv, znacajan, ko zna. Mene sama pomisao na ripovanje ispocetka zato sto ne rade ni server ni backup na drajvovima ucvrscuje u uverenju da je mnogo bezbolnije sve narezati na DVDR +DL ili jos bolje na BD. Cak i ako se nista ne desi, od jos jednog seta glava ne boli. To moze da se uradi za par meseci u 2011.

Always remember folks, you heard it first time from Charlie :-)
To, naravno, nije nešto novo otkriveno. Recimo, to znam pouzdano, moj otac je pisao naučne radove na tu temu dalekih 60-ih godina poslednjeg veka u prošlom milenijumu... Jedan je i od (ne samo ovdašnjih) osnivača solarne meteorologije... No, tada je to bilo veoma esoteric. Tad je bio u Geomagnetskom institutu u Brestoviku...

Post Reply