HiFi & Professional Audio Forum  

Fensi soba !

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Fensi soba !

Post by sdanicic » 04 Sep 2008, 12:56

Srecom, kod domaceg distributera sada na lageru ima i kompletna Quad elektronika, i definitvno onda nadam se nece biti dileme sta ce "potencijani kupac" prvo pozeleti da poslusa ako su njegov finalni izbor Quad elektrostatici.

Ali svakako, Quad elektrostatike pre svega "vidim" unutar cevnog okruzenja pa tek onda solid state (ili eventualno neke hibridne varijante). Na poslednjih nekoliko sajmova u Evropi na kojima sam bio, nisam bio u mogucnosti da cujem nista od ovoga - sve je bilo samo izlozeno za gledanje i "pipanje".

Skromnog sam misljenja - mada mi je dosta ljudi sa prakticnim iskustvom od neke 2-3 decenije u hifi-ju reklo suprotno - da je nova Quad generacija ipak i dalje onaj Quad kakvog ga ljudi pamte od kraja 50-tih proslog veka pa na ovamo. Mozda za nekoga previse usminkan, "fancy", da prati moderne trendove i vise nego je to potrebno, ali ipak je to i dalje Quad.

Kako kaze onaj film "I want to believe" :)

P.S. Kod mene su trenutno Quad II-forty monoblokovi i Quad QC-twentyfour preamp, pa ako neko zeli da ih cuje - neka sa javi. Nadam se da ce ova vrucina da nastavi da popusta, jer paliti dodatna "grejna tela" na temperaturama koje su i dalje oko 30C, nije bas neki fazon [-X

Zato i najavljeni test na HiFi cafeu kasni.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Sep 2008, 13:55

Vrlo interesantno iskustvo, first. I zakljucak sa kojim se apsolutno slazem: sinergija je najvaznija stvar u HiFi-ju. Uz to - mora se dati vremena zvucnicima da se usviraju. Znaci bez nekih 100-200 sati sviranja i ne pocinjati ozbiljno slusanje.

u tom traganju za sinergijom, jedna od najvaznijih stvari jeste uparivanje pojacala i zvucnika. Svojevremeno je Peter Walker smislio posebnu PP topologiju namenjenu pre svega za pogon njegovih, tj. Quad elektrostatika: tzv. Cathode Follower PP konfiguraciju. To je bilo tamo jos pocetkom 1950-tih i ta topologija je implementirana u Quad II koje ima Sale kod sebe na preslusavanju. Obicno, kada se govori o Quad elektrostaticima, pocinje se slusanje sa Quad II monos. Oni se i danas proizvode (sada i u vise varijanti) ali je osnovna topologija ostala nepromenjena.

Drugo pojacalo koje dobro radi sa Quad elektrostaticima jeste McIntosh 275. Njegovu topologiju je ravila firma McIntosh pocevsi tamo jos 1946 da pravi pojacala sa tzv. Unity Coupled PP topologijom. MC275 se i dan danas proizvodi i sledeca je stanica koju treba probati.

Quad II i Mac275 imaju nesto zajednicko. Pored toga sto su oba PP pojacala sa KT66 odnosno KT88 lampama, obe topologije koje su razvili Quad i McIntosh su imali za cilj postizanje vece snage sa pentodama u PP konfiguraciji a da se izlazna impedansa ponasa znatno bolje nego kod klasicne PP konfiguracije. Citaj: da dumping faktor bude bolji - odnosno ponasanje dumping faktora u odnosu na izlaznu snagu.

Sledeca stanica je Quad 909, SS pojacalo koje zbilja radi iznenadjujuce dobro sa ovim elektrostaticima.

Znaci sve pojacala koja ne kostaju bubreg i koja mogu da se nadju i poslusaju u Beogradu.

Ono sto bi bilo interesantno isprobati jesu Pass Labs Mono blokovi XA60, recimo. Skupi, ali to bi moglo jako dobro da radi ... Nisam na zalost imao prilike da poslusam.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 19 Feb 2009, 22:02

Malo da dodam :D
P2180121.jpg
QUAD ESL 988 na target stalcima
P2180121.jpg (40.75 KiB) Viewed 1704 times
P2180121.jpg
QUAD ESL 988 na target stalcima
P2180121.jpg (40.75 KiB) Viewed 1704 times
malo sobe iskosa
P2180122.jpg
All together
P2180122.jpg (39.61 KiB) Viewed 1783 times
P2180122.jpg
All together
P2180122.jpg (39.61 KiB) Viewed 1783 times
moj definitivan izbor amplifikacije i izvora
P2180124.jpg
BLADELIUS THOR MKII I EMBLA
P2180124.jpg (41.58 KiB) Viewed 1782 times
P2180124.jpg
BLADELIUS THOR MKII I EMBLA
P2180124.jpg (41.58 KiB) Viewed 1782 times
:yahoo :yahoo :yahoo

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 20 Feb 2009, 11:52

Peco, lepo je to sve i verovatno da to veoma dobro svira, ali poznajući tu tvoju sobu pre ove postavke mislim da je tebi
jedini izlaz iz ove situacije sledeći upgrade.
MENJAJ SOBU ako već nećeš menjati audio opremu. :D

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 20 Feb 2009, 12:41

first wrote:Peco, lepo je to sve i verovatno da to veoma dobro svira, ali poznajući tu tvoju sobu pre ove postavke mislim da je tebi
super to izgleda \:D/ sa onim parkiranim igrackama pod levim zvucnikom :D ..nisu ti Quad ESL-i bas toliko problematicni za pozicioniranje kao sto se prica,ako je covek bas picajzla onda da :mr ,al verovatno i u ovim macehinskim uslovima,lako moze da podeli crvene kartone nekim fancy,uglancanim,marketingski hajpovanim cudesima...

:gnum :D

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Feb 2009, 14:54

Bladeliusi se ne gase :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 25 Feb 2009, 17:25

Znam, na Stand by-u su sve vreme mada kad god sam kuci to se ne gasi :yahoo

By the way - stigao mi je i BLADER za studio - B R U K A od Z V U K A !!!!
balder_624.jpg
balder_624.jpg (13.37 KiB) Viewed 1581 times
balder_624.jpg
balder_624.jpg (13.37 KiB) Viewed 1581 times

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 26 Feb 2009, 13:51

first wrote:Peco, lepo je to sve i verovatno da to veoma dobro svira, ali poznajući tu tvoju sobu pre ove postavke mislim da je tebi
Porazgovaracu sa Dinkicem (bolje od naslovne strane u Kuriru za obijanje Nacionalnog trezora)ne bi li bi mi obezbedio jedan bezkrvnovampirski samootplacivajuci kredit :glas

majaaaaa
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by majaaaaa » 24 Mar 2009, 11:54

Nisam nesto upucem u ovo, ali gledajuci ove slike i citajuci vase komentare mislim da je ovo nesto neverovatno jako.

stefaca
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by stefaca » 26 Mar 2009, 16:11

majaaaaa wrote:Nisam nesto upucem u ovo, ali gledajuci ove slike i citajuci vase komentare mislim da je ovo nesto neverovatno jako.
bas jako
copyrighted by STEFACA®

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 27 Mar 2009, 02:17

stefaca wrote:
majaaaaa wrote:Nisam nesto upucem u ovo, ali gledajuci ove slike i citajuci vase komentare mislim da je ovo nesto neverovatno jako.
bas jako
Do koske.

Gledajući prvobitne fotke, moram priznati da me raspored komponenata oduševio. Koliko audio komponenata, toliko i "Smederevac"! Toplo porodično gnezdo, u bukvalnom smislu...

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 07 Apr 2009, 18:20

imao sam nekada 2 monobloka Quad II sa KT66 gec,
mislim da je to vrhunski PP...
To je radilo odlicno sa svakim zv.
zadrzao sam sve originalne delove,
samo sam zamenio konekcije, i kondenzatore
sa siemensovim, pio...
el86 su bile philips (neverovatno ali bolje su radile nego telefunkenove)
originalne izlazne GEC KT66
ispravljacica je bila GZ32 koja se jako brzo zagreje, brze od ostalih
posto je nisam imao postavio sam 5R4gy...
*
originalno ozicenje je veoma dobro i nije mi padalo na pamet da to menjam
takodje mnogi se zeznu pa ga prefarbaju...
Quad II ima originalnu termicku boju koja brze oslobadja toplotu, posto je uredjaj malih dimenzija, class A, i dosta ali ne i previse se greje...
jako sam bio zadovoljan...
*

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jun 2009, 12:44

pecass x wrote:Malo da dodam :D
moj definitivan izbor amplifikacije i izvora
Embla
:yahoo :yahoo :yahoo
Cuo sam ove sedmice od Micketa da je analogna kartica za Emblu spremna i da izlazi za koju sedmicu, sa njom mozes prikljuciti RIAAu direktno na Emblu i "rippovati" ploce u format koji zelis :wink:

Embla se plasirala na prvo mjesto moje liste "sljedeci upgrade" :D
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jun 2009, 13:20

Embla. Embla, sta to bese ???

Jel to onaj "skupi" MP3 plejer :roll: kako ga onomad prozvase "samozvani" strucnjaci ovde na Forumu :?:

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jun 2009, 13:25

sdanicic wrote:Embla. Embla, sta to bese ???

Jel to onaj "skupi" MP3 plejer :roll: kako ga onomad prozvase "samozvani" strucnjaci ovde na Forumu :?:
Nesto u tom stilu ... i jos sa touch screenom :str2

Image

OFF: Ime pjesme :mrgreen:
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply